Фотовиставка “Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців”

Дата та час події: 17 Травня 2016, 12:48
A+ A- Підписатися

17 травня 2016 року, о 17:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться презентація фотовиставки “Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців”, присвяченої роковинам депортації 1944 року. Проект представлено десятьма портретами свідків подій та їх історіями-спогадами.

В історіях – відлуння подій трагічного травневого ранку, довгі дні у товарних вагонах, роки на чужині та омріяне повернення додому. У портретах – переконання в тому, що кримськотатарський народ завжди повертається на Батьківщину. Так було і так буде.

Ідея проекту належить Зейнеп Ташевій – активістці, волонтеру громадської організації Крим SOS. Минулого року вона вирішила зібрати історії очевидців подій травня 1944 року, об’єднавши їх під назвою “Право на Батьківщину. Право на пам’ять”. На жаль, у 2015 році проект не вдалося реалізувати, але історія геноциду повинна бути розказана. Тому цьогоріч десять історій почують ті, хто досі не знав про те, як за два дні більше 180 тисяч кримських татар були силоміць вивезені в Узбекистан та Казахстан.

Лише в 2015 році Верховна рада України визнала депортацію геноцидом кримськотатарського народу і призначила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Зейнеп Ташева, автор ідеї проекту “Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців”: “Проект видався дуже особистим. Я вирішила розказати людям справжні історії – ті, які є вкожній сім’ї кримських татар, але про які так мало знають українці. Те, що сталося, не можна стерти з пам’яті, про це потрібно говорити, розповідати якомога більшій кількості людей. Проект саме про це – про пам’ять, про право на Батьківщину, про право на повернення до рідного дому”.

Акредитація ЗМІ за посиланням або за телефоном: (093) 84 17646, (Анастасія).

Таміла Ташева, співзасновник та координатор громадської ініціативи Крим SOS: “Пам’ять про події 1944 року повинна жити. Ми розуміємо, що кожного року залишається все менше і менше свідків страшної трагедії, яка постукала у двері кожної кримськотатарської сім’ї вранці 18 травня. Тому проект “Депортація кримських татар. Злочин вустами очевидців” в першу чергу – це пам’ять, а також нагадування про те, що ми повернемось додому. Неодмінно”.

Організатор фотовиставки: громадська ініціатива Крим SOS.

Автор ідеї: Зейнеп Ташева.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: