Друга літня школа з гендерної теорії “Гендерний університет”

Дата та час події: 15 Червня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

8-16 серпня в Ужгороді на Закарпатті відбудеться друга літня школа з гендерної теорії “Гендерний університет”.

Це інтенсивний навчальний курс з гендерної теорії з акцентом на викладанні гендерних модулів і тем у вищій школі. Зокрема, розглядатимуться питання феміністичної та квір педагогіки, сексуальності й гендеру, біофундаменталізму та конструкціоністських підходів, феміністичної теорії й гендерних політик, гендеру і війни.

Робота школи провадитиметься на основі підручника “Гендер для медій. Підручник із гендерної теорії для журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей” (1-е вид., Київ: Критика, 2013; 2-е вид., Київ: Критика, 2014).  Школу проводитимуть редакторки підручника Марія Маєрчик та Ольга Плахотнік.

До участі запрошуються:

– викладачки та викладачі вишів з царини соціогуманітарних дисциплін, що мають досвід викладання предметів чи модулів, дотичних до гендерної теорії: гендерна теорія, феміністична теорія, квір-теорія, пост-колоніальні студії, деколоніальні студії, критичні теорії раси тощо;

– аспірантки та аспіранти соціогуманітарних напрямків освіти, з добрими знаннями гендерної теорії чи інших критичних / конструкціоністських теорій загалом;

– активістки та активісти, що мають добрі знання гендерної теорії чи інших критичних / конструкціоністських теорій загалом.

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля відшкодовує видатки за проїзд, проживання (в двомісних номерах готелю, розташованого в старому центрі міста) та харчування, а також забезпечить усіма необхідними матеріалами.

Відбір для участі в школі проводиться на конкурсній основі. Для участі в конкурсі слід подати есе обсягом до двох сторінок. Для есе ознайомтеся зі змістом підручника “Гендер для медій” (підручник можна скачати тут).

Підберіть найцікавіший для вас “Причинок для критичного мислення” (це рубрика в підручнику, є в кожному розділі). В есе запропонуйте, будь ласка, критичні, аналітичні, методологічні розгорнуті міркування на тему причинка. Покажіть, які аспекти теми дозволяє обговорити причинок, на які теми може вивести, як він вписаний в загальну логіку підручника чи розділу. Оскільки “Причинки…” розроблено для студентської аудиторії, ви можете означити ширшу теоретичну рамку причинка, теоретичну літературу, до якої відсилає розглядуваний вами причинок.

Перевага надаватиметься тим есе, що продемонструють добру обізнаність зі змістом підручника (об’ємні цитати з підручника залучати не потрібно), послідовні теоретичні знання з гендерної теорії та критичних / конструкціоністських підходів.

В підписі до есе вкажіть:

1. Місце проживання та роботи.

2. Для викладачок та викладачів: досвід викладання навчальних курсів (модулів), релевантних до гендерної теорії. Для аспіранток та аспірантів: сферу наукових інтересів, релевантних до гендерної теорії. Для активісток та активістів: сферу активізму, поясніть ваше зацікавлення в гендерній тематиці.

3. Номер мобільного телефону (для швидкого зв’язку) та адресу електронної пошти.

Лист з вкладенням слід надіслати координаторці програми “Гендерна демократія” Ганні Довгопол на адресу anna.dovgopol@ua.boell.org

В темі листа вкажіть “Літня Гендерна Школа”.

Останній термін подачі заявки – 15 червня.

Про результати відбору буде повідомлено 30 червня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: