Прем’єра документального фільму “Безголосся” до Дня пам’яті жертв Голокосту

Дата та час події: 27 Січня 2022, 18:00
A+ A- Підписатися

27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, в Україні відбудеться онлайн-прем’єра документального фільму “Безголосся”. Фільм розповідає про долю єврейського населення містечка Турка на Львівщині. 

Посилання на трансляцію: https://youtu.be/Nv1MQRpj0oc. Початок о 18:00. 

Перед Другою світовою війною євреї були тут найбільшою етнічною групою – понад 40 % населення. Достеменно невідомо, скільком з них вдалося вціліти під час Голокосту, але щонайбільше кільком десяткам. Усіх інших убили в таборі смерті в Белжеці або розстріляли в межах містечка. Нині в Турці не проживає жодного єврея.
 
“Безголосся” – це результат польових досліджень історії Голокосту в Турці. Це переплетення голосів минулого та сучасного, коли кадри міського простору, початку 1990-х років та сучасні чергуються з оповідями місцевих жителів – носіїв пам’яті та постпам’яті про їхніх єврейських сусідів. Це впровадження до ширшої дискусії про єврейську спадщину в Україні та неєврейську пам’ять про Голокост.
 
Стрічку створила 2021 року громадська організація “Після тиші” спільно з Wanna production у межах проєкту “Мережа пам’яті” Фонду “Меморіал убитим євреям Європи” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.  
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter