“День бабака” для суддів пройде у Києві

Дата та час події: 04 Жовтня 2017, 23:49
A+ A- Підписатися

4 жовтня, о 13:20 біля Київського апеляційного господарського суду (вул. Шолуденка,1) пацієнти відтворять день з життя суддів, який вони вже проживали. Тим самим нагадавши, що  поки судді зволікають із своїм рішенням, Україна вимушено переплачує за ліки проти ВІЛ і 125 тисяч пацієнтів чекають на лікування. 

Два тижні тому судді знов не дійшли до розгляду питання по суті та перенесли засідання на 4 жовтня 2017 року. Активісти не здаються, – якщо судді не приймають рішень, вони будуть вимушені знову і знову переживати “День бабака” разом з пацієнтами.

Ще раз громадські активісти та пацієнти запустять 227 000 000  мильних бульбашок, адже  саме стільки переплатить держава, закупивши брендовий препарат для ВІЛ-позитивних пацієнтів у 2017 році!

Тринадцять років компанія-виробник тримає в Україні монополію на препарат який пацієнти отримують за ціною інноваційного. Тим часом в світі вже доступні генеричні версії таких препаратів за значно нижчою ціною.

Пацієнти закликають суддів зупинити надування гігантської мильної бульбашки, і стати на бік 125 000 людей з ВІЛ, життя яких залежить від їх рішення. Пацієнти вимагають направити патенти на експертизу для визначення, чи відповідає монополія на цей препарат закону України! 

Перед засіданням відбудеться прес-брифінг 

Сергій Дмитрієв, директор політики і адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ

Олександр Мамуня, адвокат, патентний повірений

Олександра Волгіна, активіст, пацієнт з ВІЛ 

Під час заходу під будівлею Київського апеляційного господарського суду активісти запустять в  небо хмару найдорожчих мильних пузирів у світі, тим самим демонструючи,  як Україна вимушено витрачає мільйони гривень на вітер.

Засідання суду розпочнеться 4 жовтня, о 14:00  в Київському апеляційному господарському суді за адресою: вул. Шолуденка, 1.

До відома журналістів, які бажають взяти участь у засіданні суду: номер справи – 910/10050/16 за головуванням судді Сотнікова С. В. (зал судових засідань №  3).

Засідання надзвичайно важливе, адже власник патентів компанія AbbVie Inc. намагається затягнути розгляд справи, що надасть їй можливість продати препарат в 2017 році знову за втричі завищеною ціною. На засіданні буде вирішуватись, чи призначить суд експертизу патентів на відповідність законодавству, чи відмовить у захисті прав ВІЛ-позитивних українців на доступне лікування, ухилившись від розгляду справи по суті.

ДОВІДКА

Через існування формальних патентів на український ринок не можуть вийти більш дешеві аналоги ліків проти ВІЛ, а відтак 125 тисяч українців не можуть отримати лікування.

По справі: 31 травня 2016 року БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” подала до Господарського суду м. Києва позов по справі щодо визнання патентів на препарат лопінавір/ритонавір (Алувія) недійсними.

Позовні вимоги Мережі ЛЖВ у даній справі обґрунтовані наступним: оскаржувані патенти не відповідають вимогам законодавства щодо новизни та винахідницького рівня, а забезпечена ними юридична монополія компанії-патентовласника (AbbVie Inc., США) дозволяє їй встановлювати завищену ціну на препарат. Через це держава та донори наразі витрачають $19,5 млн щороку на закупівлю одного тільки лопінавіру/ритонавіру, забезпечуючи потреби 26 тис. пацієнтів із ВІЛ. У разі скасування патенту можна буде закуповувати цей препарат за втричі нижчою ціною, витрачаючи на рік $6 млнЦе потенційно дозволить надати безкоштовне лікування ще 125 тис. хворих на ВІЛ пацієнтів.

6 березня 2017 року Господарський суд м. Києва відхилив позов, навіть не призначивши експертизу патентів на відповідність вимогам законодавства. Мотивування відмови: оскаржувані патенти не порушують права або захищені законом інтереси позивача, як пацієнтської організації, і, на думку суддів, не доведено, що у випадку скасування патентів ціна на препарат буде знижена. Причини відмови в позові є абсолютно необґрунтованими й суперечливими з юридичної точки зору.

Перше засідання апеляційного суду 11 травня 2017 року викликало неабиякий інтерес громадськості, через своє значення для громадського здоров’я України. Представники фармкомпанії до суду не з’явилися, однак подали письмове клопотання про відкладення розгляду справи на 6 місяців. Несподівано колегія суддів прийняла рішення задовольнити клопотання відповідача і відкласти розгляд справи на півроку, тобто до 16 листопада.

Мережа ЛЖВ оскаржила таке необґрунтовано довге відкладення розгляду справи до Вищого господарського суду України, який став на бік пацієнтів і скасував ухвалу апеляційного суду про відкладення розгляду справи на півроку. Нове засідання апеляційного суду було призначене на 19 вересня.

Два тижні тому судді знову не прийшли до розгляду питання по суті і перенесли засідання на 4 жовтня 2017 року.

Контактні особи: Леся Рибаченко, 098 456 69 79, l.rybachenko@prhouse.com.ua 

Анастасія Бондарчук, 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter