Акція-реквієм «Запали вогник в своєму серці»

Дата та час події: 04 Серпня 2021, 19:36
A+ A- Підписатися

70 років тому –  ніч з 17 на 18 травня мало не стала останньою сторінкою багатовікової історії кримських татар, що пережили одну з найстрашніших трагедій всіх часів і народів – депортацію. Грубо обрубавши коріння народу, що йде в тисячоліття, влада СРСР приклала максимум зусиль, щоб віддати забуттю і назавжди викреслити з історії  Криму кримських татар, як націю.

Зараз, кримські татари, як колись 70 років тому, опинились у дуже складній ситуації – окупаційна влада Криму чинить тиск на кримськотатарське населення, змушуючи кримських татар покидати свою Батьківщину.  

В зв’язку з цим, 17 травня 2014 року з 20:00 до 22:00 на Михайлівській площі у м. Києві, кримськотатарська громада міста Києва, громадський комітет по вшануванню річниці депортації кримських татар з Криму, проведе акцію-реквієм «Запали вогник в своєму серці», присвячену 70-й річниці депортації кримськотатарського народу.

В рамках акції-реквієма з вогників будуть змальовані півострів Крим з числом 70, контури кримськотатарського національного символу «ТАМГА» і напис “No genocide!!!”. У момент встановлення вогників артистами кримської естради виконуватимуться народні пісні, присвячені тим трагічним подіям.

Ця акція вже стала традиційною в місті Києві, адже проводиться багато років поспіль на головній площі.  Акція «Запали вогник у своєму серці» входить у офіційний план заходів Меджлісу по вшануванню дати депортації кримськотатарського народу.

Інформаційну та організаційну підтримку акції надають ініціатива «Крим_SOS», «Центр інформації про права людини» та Коаліція з протидії дискримінації.

Контактна особа для преси в м. Києві: Таміла Ташева – 067-67-97-976.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: