Акції солідарності з “кримською четвіркою” у Києві

Дата та час події: 28 Травня 2016, 02:10
A+ A- Підписатися

У суботу, 28 травня водночас у кількох локація Києва відбуватиметься акції солідарності з “кримською четвіркою” – активістами руху спротиву окупації Криму Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком, Геннадієм Афанасьєвим та Олексієм Чирнієм, які були затримані ФСБ у Сімферополі рівно два роки тому – у травні 2014-го, і досі утримуються в неволі російською владою. 

Акція триватиме протягом майже цілого дня (починаючи від 13.00 до орієнтовно 21.00) та включатиме цілу низку активностей: біля кінотеатру “Жовтень” у Києві (вул. Костянтинівська, 26), в рамках фестивалю DIY STVO” (вул. Петрівська, 30/34), а також у Будинку вільних людей (Кирилівська, 13Д). 

Зокрема, на площі біля кінотеатру “Жовтень” (вул. Костянтинівська, 26): 

13.00 – 14.00 – відкриття фотовиставки робіт Геннадія Афанасьєва та розповіді про кримських політв’язнів – як тих, хто вже етапований до РФ (про Сенцова, Кольченка та Афанасьєва розкажуть їх знайомі та друзі – журналістка Катерина Сергацкова, журналіст Олексій Арунян та фотограф Алім Якубов), так і тих, хто перебуває на території півострову і список яких постійно поповнюється;

14.00 – 15.00 – інструктаж про те, чого варто, а чого не варто боятися українцям, які їдуть до РФ, а також захоплива (як не парадоксально) розповідь про те, що таке ШІЗО і ПКТ, як проходить етапування та інші “радощі” тюремного життя; про це говоритиме Олександр ГАТІЯТУЛЛІН, експерт із пострадянської пенітенціарної сфери, член громадської ради при Державній пенітенціарній службі, автор низки публікацій про традиції тюремного світу.

15.00 – 17.00 – майстер-клас із організації форум-театр на тему затримання “Кримської четвірки”;

17.00 – 18.00 – розповідь співкоординатора Проекту “Без Кордонів” Максима БУТКЕВИЧА про проблеми переселенців із Криму; 

Протягом цілого дня – підписання листівок для «кримської четвірки» 

у рамках фестивалю “Дійство” (вул. Петрівська, 30/34):

15.00 – 16.00 – розповідь про справу “кримської четвірки” співкоординатора Проекту “Без Кордонів” Максима БУТКЕВИЧА.

Протягом цілого дня – підписання листівок для “кримської четвірки” 

у Будинку вільних людей (Кирилівська, 13Д): 

19.00-20.30 – кінопоказ документальної стрічки “Крим. Нескорений” (створеної командою проекту “Крим.Реалії” до 2-ї річниці окупації півострова), що продовжиться нетривалим обговоренням. 

Підписання листівок для “кримської четвірки” 

            Організатори акції: “Комітет солідарності” (група підтримки “кримських заручників”), Євромайдан SOS в рамках кампанії LetMyPeopleGo, Центр Громадянських Свобод, Проект “Без кордонів” (“Центр Соціальна Дія”). 

Акція відбуватиметься в рамках ініційованого переліченими громадськими організаціями та неформальними об’єднаннями тижня солідарних дій на захист “кримської четвірки” (із 26 травня до 4 червня). Активісти закликають усіх небайдужих по всій країні, а також за її межами приєднатися до кампанії солідарності будь-яким способом: провести лекцію, дискусію, кінопоказ, благодійний аукціон, виставку, концерт, майстер-клас, граффіті-рейд, мітинг, флешмоб. Вони пропонують зробити фото заходу і переслати їм, та зобов’язуються передати їх Сенцову, Кольченку, Афанасьєву та Чирнію через адвокатів. Ініціативи заохочують також активістів інших міст збирати кошти на підтримку політв’язнів та членів їх родин, а також надсилати листи та поштівки. 

Проведення акцій солідарності у рамках оголошеного Тижня підтвердили вже Берлін та Нью-Йорк. Окрім того, наступного тижня в Києві у Центрі візуальної культури при “Києво-Могилянській академії” відбудеться кінопоказ та дискусія, присвячені “кримській четвірці”. Про подробиці щодо часу організатори повідомлять згодом.  

За оновленнями кампанії можна стежити на ФБ-сторінці Тижня

Нагадаємо, що Олегу Сенцову, Олександру Кольченку, Геннадію Афанасьєву та Олексію Чирнію протягом останніх двох років довелося пройти через безліч випробувань: починаючи від тортур, завершуючи примусовим присвоєнням їм російського громадянства. Відразу після затримання представники російських спецслужб застосовували до них жорстокі тортури, а пізніше суд визнав винними у тероризмі та призначив їм покарання від 7 до 20 років колонії суворого режиму. На сьогоднішній день четверо активістів розкидані по місцям несвободи східних просторів Російської Федерації: Челябінська область, Якутія, Республіка Комі, Магаданська область. Щоправда, нещодавно Геннадія Афанасьєва було перевезено до СІЗО “Лефортово” в Москві, але поки що неочевидним є розв’язка цієї історії і чи вдасться йому повернутися додому. 

Стежити за оновленнями, а також за подіями в рамках Тижня солідарності можна також тут:

  • хэштеги #FreeCrimeanFour #LetMyPeopleGo

“Комитет солидарности”

Кампанія LetMyPeopleGo

Контактні особи:

Юлія Архіпова arkhipova.j@gmail.com, +38 093 367 6906

Максим Буткевич butkevych@noborders.org.ua, +380 50 3348780

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: