Акції до Міжнародного дня солідарності з громадянським суспільством Білорусі

Дата та час події: 04 Серпня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

Цього року 4 серпня вчетверте відбудеться Міжнародний день солідарності з громадянським суспільством Білорусі.

О 13:00 біля білоруського посольства (Київ, вул. М. Коцюбинського, 3) відбудеться акція “Не дай розстріляти права та свободи!”, де активісти наочно покажуть, що саме відбувається в Білорусі і як українці можуть допомогти сусідам. Буде оголошено звернення до європейських та міжнародних інституцій щодо стану прав та свобод людини в Білорусі.

Крім того, будуть покладені квіти до пам’ятника письменнику Володимиру Короткевичу та підписані усіма охочими листівки для білоруських політв’язнів.  

О 21:00 біля пам’ятника активісту Євромайдану, білорусу Михайлу Жизневському (біля входу до стадіону “Динамо”) акція продовжиться вшануванням його пам’яті. 

Заходи відбуватимуться за будь-якої погоди. 

Контактна особа організаторів акції: Романцова Олександра – Центр Громадянських свобод, +38 (063) 280 18 93aleksandra.romantsova@gmail.com

Ситуація з правами людини в Білорусі практично не змінилася за останні 20 років: як і раніше, застосовується смертна кара, люди сидять в тюрмах за політичні погляди, обмежуються громадянські свободи.

У цих умовах правозахисники та активісти продовжують роботу, просуваючи цінності ненасильства, прав людини. У Білорусі багато громадських ініціатив та активних молодих людей, художників і музикантів, мислителів і поетів.

Акція солідарності з ними – це можливість висловити їм нашу підтримку і показати, що вони не самотні у своїх діях, а також розповісти жителям різних країн і міст про ці борців за свободу і повторити на різних мовах: “Солідарність сильніше репресій!”.

4 серпня 2011 року був заарештований відомий білоруський правозахисник Алесь Бєляцький. Хоча він був достроково звільнений у 2014 році, тиск на правозахисників та активістів не припинився – в цьому році влада Білорусі на 3 роки видворила з країни Олену Тонкачову, керівницю правозахисної організації Lawtrend.

Цього року важливо озирнутися назад – згадати, що сталося за ці 4 роки, яких великих і маленьких перемог вдалося досягти, яким було і яким є зараз становище громадянського суспільства Білорусі. Важливо піднімати нові теми, говорити про білоруські правозахисні організації, їхні досягнення та проблеми, а також їхні власні акції міжнародної солідарності.

Підтримати громадянське суспільство Білорусі можна кількома способами (докладний список ТУТ):

– поширювати інформацію про День солідарності (інформаційні дії)

– надіслати листівку (або лист підтримки) у правозахисні та громадські організації Білорусі

– сфотографуватися з плакатами в тематичному стилі або на тлі місць, які асоціюються з Білоруссю (пам’ятники білоруським поетам або вулиця Мінська тощо). Надіслати на адресу by-soliday@hrgroups.org.

– провести акцію в своєму місті чи країні.

Наприклад, “знайти” Білорусь в своєму місті та / або створити такий простір, організувавши символічне перейменування вулиці або площі. Нехай хоча б на один день в різних містах з’являються Площа Вільної Білорусі, проспект Василя Бикова або вулиця Відміни смертної кари. Матеріали для акції тут.

– приєднатися до постійних дій з прав людини в Білорусі (запит направляти на адресу by-soliday@hrgroups.org)

Якщо ви плануєте проводити акції солідарності у своєму місті, напишіть на адресу by-soliday@hrgroups.org, ваше місто додадуть на карту. На цю ж адресу надсилайте фотографії з проведених акцій і повідомлення із зазначенням міста.

Якщо ви хочете приєднатися до команди акції, пишіть на by-soliday@hrgroups.org

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: