Акція “Судді в Шоколаді – на смітник історії”

Дата та час події: 04 Серпня 2015, 12:00
A+ A- Підписатися

4 серпня о 12:00 на розі вулиць Банкова та Лютеранська відбудеться акція “Судді в Шоколаді – на смітник історії”.

В рамках театралізованої акції активісти приготують шоколад на вогнищі з суддівських молотків та обіллють ним суддю. Таким чином представники громадськості закличуть Конституційну комісію прописати в перехідних положеннях змін до Конституції процедуру перепризначення суддів та усунення політичного впливу на судову гілку влади. Саме вулиця Банкова є початком тієї осі, довкола якої обертається корумпована судова система України.

Після акції пройде прес-брифінг за участі експертів з конституційного права, реформи судової гілки влади, представників уряду та парламенту, на якому будуть озвучені ризики пропонованого проекту змін до Конституції в частині судоустрою, який днями буде презентований широкій громадськості.

В брифінгу візьмуть участь:

Леонід Ємець, депутат Верховної Ради;

Тетяна Козаченко, керівник Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції;

Михайло Жернаков, експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ;

Агнешка Пясецька, координатор проекту з підтримки люстрації і реформи правосуддя в Україні, Фундація Відкритий Діалог.

Чи планує Конституційна Комісія напрацювати схему перепризначення всіх суддів через прозору процедуру та прописати її в перехідних положеннях до Конституції? Чи планується зменшити політичний вплив Адміністрації Президента на суди та суддів? Чи буде створена нова прозора трьохрівнева система судів? На ці та інші питання представники ЗМІ зможуть отримати фахові відповіді.

Питання внесення правок до Конституції України в частині судоустрою є надзвичайно важливим. Довіра до судів та суддів наразі є найнижчою за усю історію незалежної України. Лише 9% громадян довіряють чи частково довіряють судам. Від того, як буде прописано в Конституції процес перепризначення суддів та усунення політичних впливів на судову гілку влади, буде залежати створення в Україні держави відкритого доступу та верховенства права.

За додатковою інформацією звертатися: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 609 59 76.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: