Акція пам’яті Бориса Нємцова і солідарності з російськими активістами

Дата та час події: 27 Лютого 2016, 15:01
A+ A- Підписатися

В ніч з 27 на 28 лютого 2015 року в центрі Москви було вбито опозиційного політика Бориса Нємцова. Борис Нємцов, колишній губернатор і віце-прем’єр Російської Федерації, в останні роки був лідером опозиційного руху “Солідарність” і співголовою партії “Парнас”, депутатом Ярославської обласної думи. Публічна інформація про обставини вбивства, його виконавців і замовників дозволяє зробити висновок про те, що Нємцов був убитий саме через свої політичні погляди і активні дії, які були спрямовані на опір політиці Кремля. Борис Нємцов активно займався політичною освітою, підготував ряд доповідей про політичну ситуацію і корупцію в Росії, брав участь у вуличних протестах. В останні місяці свого життя Борис Нємцов займався збором інформації про російську військову агресію на сході України, боровся з кремлівською пропагандою. Він послідовно виступав проти анексії Криму та агресивної політики РФ щодо України, підтримував незалежність і територіальну цілісність України.

Ми вважаємо, що в нинішній ситуації необхідно солідаризуватися з росіянами, які протистоять диктатурі, порушенням прав людини, злочинам російського режиму проти своїх громадян та інших держав. Ми знаємо, що в Росії є люди, які, виступаючи за демократичний розвиток Росії, розуміють, що він неможливий без рішучого розриву з імперською традицією російської державності, бо не може бути вільним народ, який намагається утримати в залежності інші народи, який дозволяє своїй державі незаконно втручатися в справи інших країн. Ці люди продовжують традицію радянських дисидентів, які протестували проти придушення Празької весни, висуваючи гасло “За вашу і нашу свободу!”. Вони також послідовно підтримують незалежність і територіальну цілісність України. Ці люди протистоять не тільки режиму, але й значній частині своїх співгромадян, що вимагає від них особливої мужності. Вони зазнають як судових, так і позасудових репресій з боку російської держави, від незаконних звільнень до побиття і тюремних термінів.

Ми протестуємо проти політичних переслідувань в Росії, шануємо пам’ять Бориса Нємцова, сумуємо разом з його рідними і близькими, висловлюємо підтримку російським політв’язням і солідарність з тими, хто зазнає переслідувань, але продовжує боротися. В акції візьмуть участь російські та українські політики, правозахисники, громадські активісти.

Акція пам’яті Бориса Нємцова і солідарності з російськими активістами пройде на Майдані Незалежності 27 лютого з 17:00 до 19:00. Також в рамках дня пам’яті Бориса Нємцова о 15:00 відбудеться пікет біля посольства Росії (Повітрофлотський проспект, буд. 27).

Захід в Facebook.

Контакти організаторів:

  • Юлія Архипова (093-367-69-06, arkhipova.j@gmail.com)
  • Ірина Берлянд (067-697-22-08)
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: