Акція “Кладовище замість ліків”

Дата та час події: 27 Травня 2015, 09:30
A+ A- Підписатися

27 травня о 9:30 навпроти Кабінету Міністрів України (Київ, вул. Грушевського, 12/2) відбудеться акція “Кладовище замість ліків”.

Пацієнти, хворі на СНІД, облаштовуватимуть символічне кладовище на схилі навпроти Кабінету Міністрів України, огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

Перед початком акції пацієнти проведуть короткий прес-брифінг. В прес-брифінгу візьмуть участь:

– Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”;

– Віталій Шабунін, Голова правління “Центру протидії корупції”;

– Дмитро Шерембей, Голова БФ “Пацієнти України”.

Справа в тому, що наприкінці 2014 року, Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови №117, якими дозволив здійснення 100%- вої передоплати ліків на 6 місяців наперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100%-ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим, наразі склалася ситуація, що деякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100% оплату. Ситуація критична, і наразі вона не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей. Більше того, вся Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки буде фактично провалена владою.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, люди, що живуть з ВІЛ, прийдуть під Кабінет міністрів України терміново вимагати вирішення ситуації, яка склалася з ліками.

Контактні особи: Анна Константінова 067 932 05 16, Леся Шутко 067 245 38 75, Марина Єнжиєвська 067 580 10 12.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: