Під КМДА проведуть акцію до Міжнародного Дня Прав Людини

Дата та час події: 10 Грудня 2016, 12:01
A+ A- Підписатися

В суботу, 10 грудня, с 13:00 до 15:00 біля Київської Міської Державної Адміністрації (вул. Хрещатик, 36) відбудеться акція правозахисників і правозахисниць до Міжнародного Дня Прав Людини.

10 грудня у світі відзначається Міжнародний День Прав Людини. Адже саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй ухвалила Загальну Декларацію Прав Людини – документ, який став основою конституційного ладу усіх демократичних держав, в тому числі і сучасної України.

Проте, незважаючи на майже сімдесятирічну боротьбу за утвердження ідеалу прав людини, серйозні проблеми з їх дотриманням існують у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Громадян(к)и України все частіше стикаються з порушенням базових прав на справедливий суд, гідні умови та оплату праці, а торгівля людьми та нелюдське поводження з особами, що знаходяться у закритих закладах (в’язниці, психіатричні установи), набувають загрозливого характеру. Також в Україні існують серйозні проблеми з дотриманням прав біженців та переміщених осіб. Окремо варто зазначити про надзвичайне поширення дискримінації представників і представниць різних соціальних груп, яка вже сприймається в країні як “нормальне явище”: від етнічного погрому ромів у Лощинівці до нападу на учасників і учасниць ЛГБТ-акцій та нанесення їм серйозних ушкоджень. Усі ці факти ставлять під сумнів твердження, що в Україні існують рівні права та можливості для всіх громадян(ок).

Єдиний спосіб просувати верховенство прав людини в Україні – це здійснювати правову просвіту населення. Адже лише люди, які знають і розуміють свої права, та готові за них боротися, люди, які розуміють дискриміноване становище своїх співгромадян(ок), та готові дати відсіч цій несправедливості, зможуть стати гарантами демократичного і справедливого суспільства.

Саме тому 10 грудня активіст(к)и вийдуть в публічний простір для того, аби нагадати всім про проблеми порушення прав людини в Україні і світі, і поспілкуватися з усіма бажаючими про закріплені права людини та методи їх захисту.

Під час акції роздаватимуть інформаційні матеріали про права людини та ефективні інструменти боротьби за них. Також буде проведене публічне відео-опитування гостей центру столиці на предмет їхнього знання прав людини, їхньої думки про проблему дискримінації та порушення прав людини в Україні.

Усі бажаючі зможуть взяти участь в інтерактивному заході “Намет дискримінації” для того, аби побути в ситуації людини, яка належить до дискримінованої та маргіналізованої соціальної групи, та відчути на собі тягар цього становища. Такі рольові ігри покликані пробудити розуміння і співчуття до представників і представниць дискримінованих груп зі сторони суспільної більшості.

Організатор(к)и акції – активіст(к)и Queer Home Kyiv – ком’юніті-центру для ЛГБТКІА людей та співчуваючих, а також комунікативного майданчику для всіх, хто розділяє цінності рівності, недискримінації та верховенства прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: