Засудженим за сексуальні злочини у Великій Британії пропонуватимуть ліки для зниження лібідо
До кінця 2028 року в Англії та Уельсі планують запровадити національну програму медикаментозного пригнічення сексуального потягу для людей, засуджених за сексуальні злочини. За оцінками фахівців, участь у ній зможуть взяти близько 3 750 ув’язнених — чверть від усіх чоловіків, які відбувають покарання за такі злочини.
Про це пише The Guardian.
Ілюстративне фото. Джерело: The GuardianНаразі ініціатива діє як пілотний проєкт у 10 виправних установах Британії, а з листопада її розширять до 20. У разі позитивних результатів програму поширять на всі в’язниці та системи пробації Англії та Уельсу.
Препарати пропонують засудженим із нав’язливими сексуальними думками чи неконтрольованим потягом. Спеціалісти застосовують антидепресанти групи СІЗЗС (зокрема сертралін) та антиандрогени, які знижують рівень тестостерону.
Участь у програмі є виключно добровільною. Професорка Белінда Віндер, яка оцінювала застосування цих препаратів у пенітенціарній системі, наголошує, що курс лікування не є “хімічною кастрацією”, оскільки дія препаратів є оборотною і триває лише під час їх прийому. Вона виступила проти примусового застосування терапії, зазначивши, що це може завадити реабілітації та підірвати довіру до лікарів.
Водночас критики програми вказують на відсутність масштабних досліджень її ефективності та побічні ефекти тривалого зниження тестостерону, серед яких — остеопороз і ризики для серцево-судинної системи.
За даними британського уряду, зараз у в’язницях країни перебувають близько 15 тисяч людей, засуджених за сексуальні злочини. Рівень рецидиву серед них у 2023 році становив 11,7%.
Нагадаємо, що у серпні минулого року у графстві Суррей поліція затримала 18 людей у межах пілотної операції, під час якої поліціянтки під прикриттям виходили на пробіжку, щоб виявляти чоловіків, які чіпляються до жінок під час занять спортом. Керівник підрозділу з безпеки жінок та дівчат Джон Вейл розповів, що одна з офіцерок зазнала домагань уже через 10 хвилин після початку пробіжки, а за пів хвилини – знову.