Очільниці окупаційного міністерства праці та соціального захисту оголосили про підозру в колабораціонізмі

Дата: 27 Квітня 2026
A+ A- Підписатися

Псевдоміністерці праці та соціального захисту “ДНР”, яка створює ілюзію піклування про жителів захоплених громад Донеччини, заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності. 

Про це повідомила пресслужба Донецької обласної прокуратури.

Ірина Кутенко. Фото з окупаційних медіа

За даними слідства, жінка після окупації частини регіону залишилась у Донецьку. У 2023 році вона обійняла посаду “заступниці міністра праці та соціального захисту”, а вже за два роки наказом “голови” квазіреспубліки її призначили “виконувачкою обов’язків міністра” в окупаційному міністерстві.

Підозрювана організовує роботу установи в інтересах окупантів, підписує контракти й договори, розпоряджається фінансами, виділеними на утримання псевдооргану, а також бере участь у формуванні “бюджету ДНР”.

Крім того, “посадовиця” розв’язує кадрові питання та приймає громадян, створюючи видимість діяльності “міністерства”. Зокрема, брала участь у проведенні “прямої лінії” з жителями захоплених міст Донеччини з питань праці та соціального захисту. Трансляція заходу поширювалась окупаційною владою через інтернет та підконтрольні медіа.

У разі доведення провини підозрюваній за відповідною статтею Кримінального кодексу України загрожує до 15 років позбавлення волі.

У прокуратурі не назвали імені підозрюваної, але, згідно з даними з відкритих джерел, йдеться про Ірину Кутенко

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Солом’янський районний суд Києва визнав голову проросійської “Української спільноти Криму” Анастасію Гридчину винною в колабораційній діяльності та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. Заочний вирок передбачає десять років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter