Через російську атаку на Дніпро пошкоджена квартира членкині ГО “Нумо, сестри” Єлизавети Шумської
Унаслідок російської атаки на місто Дніпро зазнала руйнувань квартира членкині громадської організації “Нумо, сестри” Єлизавети Шумської.
Про це вона повідомила в коментарі виданню ZMINA.
Фото з фейсбук-сторінки Єлизавети Шумської24 березня російський безпілотник влучив у верхні поверхи будинку, де містилася квартира активістки. У помешканні перебував вітчим Єлизавети, який не зазнав серйозних ушкоджень.
“Найголовніше – усі живі. У нас останній поверх, і було пряме влучання. Звісно, квартира постраждала. Через стінку загорілася сусідня квартира. Нам пощастило більше. Але якийсь час жити там буде неможливо”, – розповідає жінка.
ГО “Нумо, сестри!” – громадська організація, створена для підтримки жінок, які пережили російську неволю, окупацію або насильство внаслідок війни. Її діяльність зосереджена на відновленні та реабілітації постраждалих, зокрема тих, хто зазнав сексуального насильства. Організація також займається захистом прав, зокрема виступає за звільнення цивільних жінок з російської неволі. Важливим напрямом є інформування суспільства: проводяться тематичні заходи та форуми, зокрема ініціативи на кшталт “Інтерактивної кімнати” у фейсбуці, щоб привернути увагу до долі потерпілих. Організацію зареєстровано в грудні 2024 року (за даними YouControl), її очолює правозахисниця Людмила Гусейнова.
Цього ж дня в Дніпрі через влучання російського дрона в сусідній будинок зазнала пошкоджень квартира голови Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексія Ковальчука.
Також унаслідок російської атаки на місто Дніпро пошкоджена квартира власної кореспондентки 5 каналу Наталії Москаленко.
Водночас російські військові обстріляли Запоріжжя та влучили у квартиру журналіста, воєнного кореспондента телеканалу “Еспресо”, а нині військового Артема Лагутенка, його орендар загинув.
Раніше внаслідок російського обстрілу по житлових кварталах Херсона постраждала квартира головної редакторки Кавун.City Євгенії Вірлич. Вибуховою хвилею в житлі зруйновано частину лоджії, вибито всі вікна та пошкоджено майно. А до цього, у червні 2025 року, журналістка повідомила, що її орендована квартира в Києві постраждала внаслідок російського обстрілу.
Нагадаємо, під час російської комбінованої масованої атаки по Києву в ніч проти 27 грудня 2025 року постраждали будинки кореспондентки української служби ВВС Анастасії Грібанової та ведучого телеканалу “FreeДом” Олега Борисова.