Директорка музею Голодомору Леся Гасиджак подала до суду на юриста, який цькував її за вагу
Виконувачка обовʼязків гендиректорки Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак подала до суду позов проти юриста Клима Братківського, який цькував її за вагу після призначення на посаду.
Про це Гасиджак розповіла на сторінці у фейсбуку.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2023/08/anyconv.com__64d5ff8bcaf6e.jpg.webp_-e1691919846635.jpg)
Братківський опублікував допис, у якому висловився щодо доцільності призначення на посаду очільника музею Голодомору військового, “який пройшов полон та реально знає, що таке голод… а не пані Гасиджак”.
У коментарях до цієї публікації деякі користувачі почали глузували з очільниці музею, втім більшість засуджувала подібні твердження. Частина коментаторів наголошувала, що Братківський, як юрист, мав би сам розуміти неприпустимість таких слів.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2023/07/znimok-ekrana-2023-07-26-o-12.14.19-e1696267953789.png)
Гасиджак розповідала, що про хвилю ненависті щодо себе дізналася випадково, коли друг порадив їй не заходити в соцмережі кілька днів. Очільниця музею одразу наголосила, що позиватиметься до суду, щоб підтримати інших жінок.
“Цей позов – це не тільки відстоювання моєї честі, а й підтримка іншим жінкам і чітка позиція: змовчати – це розв’язати руки новим хейтерам”, – пояснює Гасиджак.
Адвокатки музейниці з організації “ЮрФем” кажуть, що чекають на відкриття провадження і “цікавий судовий процес”.
Нагадаємо, що українська співачка Оля Полякова заявила, що подає до суду на українське видання “Главред” через новину під назвою “Полякова показала доньку, яка сильно розповніла, і змусила її тренуватися”, у якій автор вдався до бодишеймінгу та оцінкових суджень.