За час повномасштабної війни росіяни вбили в Україні 68 рятувальників

“Ми підпадаємо під захист Женевських конвенцій. Ми не є тими підрозділами, які беруть участь у бойових діях, у кого є зброя тощо. І ми мали надію, що рятувальники не будуть гинути, що їх не будуть розстрілювати, брати у полон. Але у перші дні війни ми зрозуміли, що російський агресор зневажає міжнародні норми, правила”, – зауважив Крук.
Він закцентував на тому, що останнім часом надзвичайно часто відбуваються обстріли саме підрозділів ДСНС. Як зазначив очільник українських рятувальників, чому це відбувається, – незрозуміло.
“При проведенні евакозаходів у Ірпені, Бучі – бо цим займалися ми спільно з поліцією – нас брали у полон, у нас забирали техніку. При проведенні евакозаходів з Маріуполя, на території Запорізької області (у рятувальників. – Ред.) також відбирали техніку, розстрілювали техніку, брали у полон. На сьогодні у нас п’ятеро рятувальників перебувають у полоні”, – поінформував голова ДСНС.
Нагадаємо, 14 березня російські окупанти 78 разів атакували мирні населені пункти Херсонщини. Внаслідок цього поранення дістали четверо людей, двоє з них – рятувальники.
Раніше ZMINA повідомляла, що під час повномасштабного вторгнення російські військові атакують цивільні об’єкти в Україні в 60 разів частіше, ніж військові. За рік росіяни випустили по Україні майже п’ять тисяч ракет та вбили понад 16 тисяч українців.