У Польщі випустили фільм про насильство над дітьми в церкві: за декілька днів його подивилися понад 16 мільйонів разів

Дата: 16 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Фільм польського журналіста Томаша Секельского “Тільки нікому не кажи” про сексуальне насильство щодо дітей у католицькій церкві переглянули за декілька днів на YouTube понад 16 мільйонів разів. 

Історію стрічки розповідає видання Meduza.

Стрічка розповідає про людей, які стали жертвами сексуальних домагань католицьких священиків. Режисер зібрав діалоги жертв зі своїми кривдниками, які зняли на приховані камери. Серед історій є, зокрема, розповідь 39-річної Анни Місієвич, яка в дитинстві була розбещена священиком. 

“Місієвич запитує у старого священика Яна А., чи пам’ятає той, як брав її за руки, щоб мастурбувати, чи розуміє, що зруйнував її життя, чи знає, що їй досі сняться кошмари. Священнослужитель запитує, чому вона не прийшла до нього раніше, коли він “міг щось виправити”, – переказують діалог героїні журналісти. 

Ще одним героєм стрічки став Марек Мілевчик. Він стверджує, що став жертвою духівника першого президента пострадянської Польщі Леха Валенси Франтішека Цибулі. Незадовго до виходу фільму Цибуля помер, а тому у фільмі режисер показав кадри з поховання, де високопоставлені ієрархи церкви виголошували жалобні промови. Журналісти зазначають, що саме слова Цибулі, які він нібито казав своїй жертві, стали назвою стрічки. 

Фільм уже викликав бурхливу реакцію у звичайних поляків, католицької церкви та влади країни. Так, після виходу стрічки верховний архієпископ Польщі Войцех Полак вибачився “за всі рани, завдані служителями церкви”. За його словами, він “був ошелешений тим, що побачив”, а “величезні страждання, пережиті тими, кому заподіяли біль, викликає сором і біль”.

Відреагував на картину й лідер керівної партії “Право та справедливість” Ярослав Качинський. Він анонсував поправки до кримінального кодексу, що збільшують термін покарання за домагання до дітей до 30 років в’язниці. Як зазначають журналісти, якщо поправки ухвалять, малолітніми вважатимуться підлітки віком до 18 років, а не до 15, як зараз.

Підтримка церкви в Польщі відіграє дуже велику роль у політиці, адже понад 80% поляків вважають себе католиками. Саме на тезах, пов’язаних з релігією, будує свій діалог з громадянами керівна партія, зазначають журналісти. 

Як відомо, минулого року в Польщі активісти створили інтерактивну мапу із сотнями історій насильництва стосовно дітей, яке скоювали католицькі священики. Її автори сподівались, що вона стане своєрідним заохоченням для інших жертв сексуальних домагань, що стались у стінах церкви, розповідати про свій травматичний досвід.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter