Провокація та підрив Мінських угод: реакція світу на “роздачу” російських паспортів на окупованому Донбасі

Дата: 25 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Рада Безпеки ООН збереться на засідання, щоб обговорити указ президента Росії Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій Луганської та Донецької областей, який він підписав напередодні. 

Про це повідомляє “Укрінформ”. 

За словами речника Постійного представництва України при ООН Олега Ніколенка, засідання Радбез ООН скликав на вимогу України. 

“Засідання Радбезу ООН скликане на вимогу України та відбудеться в четвер о 15:00 за Нью-Йорком. Ми вдячні делегації Німеччини, яка нині головує в Раді Безпеки, та іншим партнерам України за оперативну реакцію на наш запит”, – сказав він. 

Також Ніколенко додав, що рішення Росії порушує низку міжнародних документів, а саме Статут ООН, резолюцію РБ 2202 (2015) про схвалення комплексу заходів з імплементації Мінських домовленостей, за яку голосувала й Росія, та самі домовленості.

Відреагували на підписання указу про спрощення процедури отримання російського громадянства українцями, які живуть на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, й у Держдепартаменті США. У спеціальній заяві відомства такий крок Росії назвали “провокаційною акцією”.

“Росія за допомогою цієї вкрай провокаційної акції підсилює напади на суверенітет і територіальну цілісність України. Рішення президента Путіна створює серйозну перешкоду для реалізації Мінських угод і реінтеграції Донбасу. Мінські угоди, підписані Росією, закликають до повного відновлення контролю українського уряду над Східною Україною. Це (підписання указу – ред.) відбулося лише через три дні після того, як український народ у переважній більшості обрав наступним президентом України Володимира Зеленського, який неодноразово висловлював свою готовність серйозно взаємодіяти з Росією для виконання Мінських угод і припинення конфлікту на сході України, внаслідок якого загинуло близько 13 000 осіб. Тепер Росія повинна вирішити, чи хоче вона продовжувати ескалацію напруженості, чи виконувати свої мінські зобов’язання”, – наголошують у Держдепі. 

Окремо щодо ситуації висловився спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер, який також підкреслив, що Росія зриває Мінські домовленості. 

“Нещодавнє рішення Росії щодо видавання паспортів є провокаційним і взяте з “окупаційного плану”, воно підриває спроби з імплементації Мінських домовленостей та відновлення контролю України над Донбасом”, – написав він у своєму блозі у Twitter.

Відтепер розгляд заяв про спрощене надання громадянства має, на думку російської влади, займати не більше трьох місяців 

Підтримала Волкера й послиня Франції в Україні Ізабель Дюмон. Вона заявила, що таке рішення російської влади суперечить Мінським угодам:

“Ми засуджуємо рішення Росії про спрощення надання російського громадянства жителям Донецької і Луганської областей. Це рішення суперечить Мінським угодам і не сприяє зусиллям з урегулювання конфлікту”.

У Євросоюзі “роздачу” російських паспортів на окупованому Донбасі назвали посяганням на суверенітет України. 

“Терміни ухвалення такого рішення відразу після президентських виборів в Україні, які продемонстрували сильну прихильність України демократії і верховенству права, свідчать про намір Росії ще більше дестабілізувати Україну і загострити конфлікт. Європейський Союз залишається твердим у підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України”,цитують заяву речника ЄС журналісти “Європейської правди”. 

Відреагували на підписання указу й у команді новообраного президента Володимира Зеленського

“Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта. Ці дії є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії як держави-агресора, яка веде проти України війну. На жаль, цей указ не наближає нас до вирішення основної мети – припинення вогню”, – наголосили на сторінці команди Зеленського у Facebook.

Втручанням Росії у внутрішні справи незалежної держави, брутальним порушенням суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України назвали підписання документа у чинного президента Петра Порошенка

Рішучий протест проти “юридично нікчемного” указу Путіна висловило й українське МЗС. 

“МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з указом президента Росії, який відкриває шлях до незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України. Вважаємо цей документ юридично нікчемним та таким, що не змінить приналежність мешканців окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства”,йдеться в заяві відомства.  

Нагадаємо, що 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства відтепер мають люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонує українцям, які живуть в окупованих районах Донецької та Луганської областей, подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Відтепер розгляд заяв про спрощене надання громадянства має, на думку російської влади, займати не більше трьох місяців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter