Прокуратура вчетверте зірвала апеляцію у справі азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова

Дата: 16 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Києва 16 січня вчетверте переніс слухання скарги прокуратури, яка домагається затримання Фікрата Гусейнова, біженця та журналіста азербайджанського телеканалу “Туран ТВ”. 

Фікрат Гусейнов

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Прокуратура Київської області не забезпечила судове засідання перекладачем, хоча раніше суд зобов’язав її це зробити. Також досі відсутній переклад рішення Шевченківського райсуду Києва на азербайджанську мову. Цей суд 27 жовтня 2017 року віддав журналіста на поруки депутату від Народного фронту Миколі Княжицькому та правозахиснику Української Гельсінської спілки з прав людини Борису Захарову

Окрім цього, зі слів представниці прокуратури Ольги Шукайло стало зрозуміло, що вона забула для посвідчення особи Гусейнова в суді його вилучений раніше паспорт Королівства Нідерландів. 

Апеляційний суд просив представника прокуратури узгодити з керівництвом, чи варто надалі підтримувати свою скаргу. 

“Якщо ви прийдете до думки, що немає сенсу у розгляді цієї апеляції і ви напишете заяву про відмову, ми закриємо провадження без вашої участі. Але навіщо “тягати” людину (Фікрата Гусейнова — ред.), перекладача, адвоката тільки для того, щоб задовольнити амбіції? Воно-то можна зайняти позу. Але це буде поза, а не позиція”, — сказав суддя Іван Рибак. 

Наступне засідання відбудеться 31 січня об 11:15. Справу слухатимуть судді В’ячеслав Дзюбін, Іван Рибак та Валерій Лашевич.  

Нагадаємо, Фікрат Гусейнов був в Азербайджані співробітником опозиційної газети “Азадлиг” (Свобода — ред.). У березні 2006 року його викрали та побили невідомі в масках в селищі Патамдар Баку, в результаті чого він отримав тяжкі тілесні ушкодження. На початку 2008 року журналіст емігрував з Азербайджану. Він отримав статус біженця у Нідерландах і зараз є громадянином цієї країни. Азербайджанська влада так і не знайшла викрадачів журналіста.  

14 жовтня українські прикордонники затримали його в аеропорту “Бориспіль” на підставі міжурядового запиту з Азербайджану. В Україну журналіст прилетів, щоб з’ясувати умови для відкриття в Києві філіалу супутникового телеканалу “Туран ТВ”. 

У 2017 році азербайджанська влада порушила кримінальну справу проти журналіста, звинувативши його у шахрайстві, підробці документів та організації незаконної міграції. Фікрат Гусейнов активно брав участь в діяльності політеміграції в Європі. 

Директор російської редакції азербайджанського каналу “Turan TV” Емін Ахмедбеков розповсюдив заяву, згідно з якою видача Азербайджану журналіста Фікрета Гусейнова загрожує його життю і здоров’ю. 

17 жовтня Бориспільський міськрайонний суд обрав для затриманого запобіжний захід у вигляді 18 діб арешту в Лук’янівському СІЗО.

За словами судді Апеляційного суду Києва Івана Рибака, ухвала Шевченківського райсуду перестала діяти. 

21 грудня Печерський райсуд Києва виніс іншу ухвалу, якою підтримав прокуратуру Київської області у продовженні екстрадиційної перевірки до 20 лютого 2018 року. Обласна прокуратура тепер з’ясовує, чи є підстави, які унеможливлюють видачу журналіста Азербайджану. 

Окрім цього, суд зобов’язав журналіста, зокрема, прибувати за вимогою до суду і прокурора та не полишати Київ.   

У коментарі Центру інформації про права людини Фікрат Гусейнов висловив жаль, що суддя Печерського райсуду Катерина Москаленко розглядала клопотання прокурора усього 15 хвилин і не надала йому слово. Він назвав себе “політичним заручником Азербайджану”, а судові перепетії — грою. За його словами, статті про підробку документів та шахрайство — популярні для переслідування незгодних з азербайжданською владою активістів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter