Позбавлення волі Ірини Горобцової має ознаки насильницького зникнення – “КримSOS”

Дата: 21 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Позбавлення волі активістки з Херсона Ірини Горобцової має ознаки насильницького зникнення. А її примусове переміщення у Сімферопольське СІЗО є незаконним.

Про це заявила правозахисна організація “Крим SOS”

“Затримання Ірини Горобцової має всі ознаки насильницького зникнення. По-перше, жінку викрали російські окупанти, тобто офіційні представники держави-агресора. По-друге, тривалий час окупанти не повідомляли рідним про долю та місце перебування Ірини. По-третє, Ірина весь цей час була позбавлена права на захист, наприклад, допомоги незалежного адвоката”, — розповів голова правління правозахисної організації Олексій Тільненко.

Впродовж кількох місяців про долю Senior QA в одній з провідних IT-компаній України Ірини Горобцової не було нічого відомо. За інформацією “КримSOS”, зараз активістка перебуває у СІЗО Сімферополя.

Нагадаємо, що 13 травня у Херсоні до будинку батьків Ірини Горобцової прийшли озброєні російські військові та без пояснень забрали жінку з собою. В офіційних джерелах повідомили, що Ірина зазнала тиску та катувань з боку російських силовиків, які обвинувачували її у начебто “коригуванні вогню по аеропорту в Чорнобаївці”.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, після 24 лютого жінка здійснювала волонтерську діяльність у місті. У соціальних мережах вона розміщувала пости на підтримку України та ЗСУ, публічно засуджувала російське вторгнення та окупацію Херсона, збирала кошти для Збройних сил України та закликала врятувати “Азовсталь”.

Окупована частина Херсонщини та Запорізької області, за підрахунками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є регіоном, де викрадають людей найчастіше. 

Для утримання заручників росіяни на Херсонщині використовують будівлі СІЗО, у деяких населених пунктах, наприклад у Новій Каховці, облаштовують для цього гаражі та підвали, а в самому Херсоні людей тримають на території дитячого приймальника-розподільника. 

Напередодні повідомлялося, що коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter