Нейтральні щодо війни в Україні країни стають спільниками Росії – Макрон

Дата: 21 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Країни, які відмовляються стати на бік України у війні проти Росії, є співучасниками нового російського імперіалізму.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на сесії Генеральної Асамблеї ООН, пише “Європейська правда” з посиланням на Politico.

Еммануель Макрон

Французький президент сказав, що агресія Росії проти України ознаменувала “повернення до епохи імперіалізму та колоній” і що світ опинився перед вибором між “війною та миром”.

Тоді як західні союзники, такі як Франція, продемонстрували єдиний фронт проти Росії після її вторгнення в Україну, в Африці та Азії відповідь була стриманішою.

Ті, хто сьогодні мовчить, служать – проти власної волі чи таємно з певною співучастю – справі нового імперіалізму.

Еммануель Макрон

Як відомо, деякі країни не бажають надто рішуче засуджувати Росію. Ця тенденція знайшла відбиття у квітневому голосуванні в ООН, коли 58 країн, зокрема Індія, Бразилія, Південна Африка та Індонезія, утрималися під час голосування за резолюцію про виключення Росії з Ради ООН із прав людини.

Президент Франції визнав “почуття несправедливості”, яке відчувають країни, що постраждали від наслідків війни, пов’язаних із продовольством, енергією та їхньою економікою. Але він також висловив сильне попередження тим, хто хоче залишатися на позиції “нейтралітету”.

“Сьогодні я хочу чітко сказати: ті, хто хоче імітувати боротьбу неприєднання, відмовляючись чітко висловлюватися, роблять помилку і будуть притягнені до історичної відповідальності”, – сказав він, маючи на увазі рух неприєднання під час холодної війни.

Макрон також оголосив у своїй промові, що Франція фінансуватиме транспортування української пшениці до Сомалі в партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН.

Як відомо, Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 28 серпня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 13 718 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 5 663 загиблих і 8 005 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення на Сумщині, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter