На журналістів, що розповіли про Порошенка на Мальдівах, чиниться тиск – Радіо Свобода

Дата: 26 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Том Кент став на захист програми “Схеми”, яка оприлюднила подробиці відпустки президента України Петра Порошенка. Після виходу випуску на журналістів програми було здійснено кібератаки.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За його інформацією, після публікації результатів розслідування “Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента”, в якій журналісти “Схем” розповіли про таємну поїздку Порошинка у відпустку на Мальдіви, на них накинулися з критикою прихильники президента. Вони поставили під сумнів предмет і професійність розслідування. Окрім того, пише видання, журналісти зіткнулися з численними спробами зламу їхніх електронних пошт й акаунтів у соціальних мережах і месенджерах.

Кент засудив спроби перешкодити роботі журналістів, “дискредитувати чи залякати їх, в інтернеті чи будь-яким іншим чином”.

“Група журналістів-розслідувачів “Схеми” відіграє критично важливу роль у виконанні нашої місії – здійснювати журналістську діяльність на підтримку демократії в Україні. Розслідування “Схем”, як підтверджували численні експерти і яким присуджені міжнародні нагороди, є ретельними, точними, зваженими і достовірними й відповідають найвищим професійним журналістським стандартам”, – йдеться в його заяві.

Прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган запропонувала  журналісту програми “Схеми” надати ГПУ факти погроз та фейкових листів, що свідчать про тиск на нього.

18 січня програма “Схеми” розповіла, що президент України Петро Порошенко з 1 по 8 січня провів різдвяну відпустку на Мальдівах. Порошенко летів на приватному літаку разом із 7 пасажирами. Вони, ймовірно, не проходили паспортний контроль та летіли під іншими іменами. За підрахунками журналістів, президент витратив на відпустку щонайменше 500 тисяч доларів. У прес-службі президента підтвердили, що Порошенко здійснив приватну поїздку на Мальдіви.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter