У США вважають, що Китай “обрав сторону” і більше не претендує на нейтралітет у війні РФ проти України

Дата: 25 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Посолка США при НАТО Джуліанна Сміт звинуватила Китай у допомозі Росії досягти військових цілей в Україні, оскільки Пекін продовжує продавати такі товари, як технології безпілотників або порохові компоненти.

Такі обвинувачення американська дипломатка висунула в інтерв’ю Politico.

За її словами, Китай більше не може претендувати на нейтральну позицію у війні РФ проти України.

“КНР не може претендувати на повний нейтралітет у цьому випадку, вони фактично обирають сторону. Я думаю, що хоча КНР намагається зобразити себе нейтральною стороною, коли йдеться про цю війну, ми на це не купимося”, – зазначила Сміт.

Посолка підкреслила, що США “все частіше спостерігають матеріальну підтримку” Росії з боку Китаю, додавши, що ці товари подвійного призначення відіграли вирішальну роль у допомозі Москві досягти деяких з її цілей проти України.

Якби вони не надавали деякі з цих компонентів або цю матеріальну підтримку, Росія була б у зовсім іншій ситуації й мала б проблеми з продовженням деяких з цих актів агресії", – сказала Джуліанна Сміт.

Сміт розповіла, що Китай надає РФ “верстати, мікроелектроніку, технології БПЛА і нітроцелюлозу, яка використовується як метальний заряд”.

Посолка додала, що наразі немає доказів того, що Китай надає пряму “військову підтримку” Росії, однак країна надає товари, які використовуються як у військових, так і цивільних цілях – і це допомагає РФ у війні проти України.

Напередодні низка ЗМІ, зокрема агентства АР та Reuters, повідомили, що 2023 року Росія отримала з Китаю близько 90% імпорту мікроелектроніки. Крім того, майже 70% російського імпорту верстатів на суму близько 900 мільйонів доларів в останньому кварталі 2023-го – також китайського походження.

Президент Росії Володимир Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі у Пекіні, Китай, 18 жовтня 2023 року

Крім того, китайські та російські підприємства працюють над спільним виробництвом дронів на території Росії, а компанії з КНР, імовірно, надають Росії нітроцелюлозу, необхідну для виготовлення ракетного палива.

Пекін працює з Росією над вдосконаленням своїх супутникових та інших космічних можливостей для ведення війни в Україні. Це, на думку Білого дому, може в довгостроковій перспективі збільшити загрозу, яку Росія становить для всієї Європи.

Посилаючись на дані розвідки, американські посадовці також заявили, що Китай надає Росії супутникові знімки для бойових дій проти України.

Раніше FT з посиланням на неназваних посадовців повідомляли, що Блінкен у спілкуванні з колегами у ЄС і НАТО повідомив про допомогу Китаю Росії “у масштабах, що викликають занепокоєння”. Йшлося, зокрема, про допомогу у виробництві оптичного обладнання, пропелентів та обладнання у космічній сфері.

Напередодні державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував Китай за підтримку оборонної промисловості Росії, заявивши, що Пекін наразі є основним постачальником критично важливих компонентів для загарбницької війни, яку РФ веде проти України.

Перед цим міністерка фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен заявила, що США попередили Китай про наслідки через допомогу Росії з боку його банків та компаній  у війні проти України, а також готові відповідати заходами на різке зростання дешевого експорту з КНР.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter