Сенат США поклав відповідальність за вбивство журналіста Хашоггі на принца Саудівської Аравії

Дата: 14 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Сенат Сполучених Штатів проголосував за резолюцію, якою поклав відповідальність за вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі на спадкоємного принца Саудівської Аравії Мухаммеді бін Салмані.

Про це повідомляє Associated Press.

Документ, який одностайно підтримали сенатори, закликає притягнути винних у вбивстві до відповідальності та припинити підтримку США Саудівській Аравії у війні в Ємені.

Тепер документ має схвалити Палата представників Конгресу США, а потім – підписати президент Дональд Трамп.

Нагадаємо, що на початку жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Тоді про це повідомила його наречена, яка прийшла разом з ним і не дочекалася його повернення.

Він писав для американського видання Washington Post критичні матеріали про політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджував переслідування владою інакодумців у країні. Спочатку влада королівства наполягала на тому, що Хашоггі вийшов із консульства живим, проте потім визнала, що журналіста вбили всередині будівлі. Генпрокурор Саудівської Аравії пізніше заявив, що вбивство Хашоггі було навмисним.

За інформацією прокуратури Туреччини, Хашоггі задушили відразу після того, як він увійшов до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, після цього його тіло розчленували.

Нещодавно Джамаль Хашоггі разом з групою інших журналістів стали “Людиною року” за версією відомого журналу Time.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter