Російського окупанта, який застрелив чоловіка на Київщині, ідентифікували завдяки селфі у вкраденому телефоні

Дата: 17 Липня 2022
A+ A- Підписатися
Військового РФ, який у березні 2022-го під час окупації Київської області застрелив цивільного чоловіка, ідентифікували завдяки селфі, які він залишив у вкраденому телефоні місцевої мешканки.
 
Про це йдеться у розслідуванні “Слідства.Інфо”.
 
Даниїл Фролкін (перший зліва) під час окупації Київщини

27 лютого російські війська захопили село Андріївка Київської області, розташоване між Бородянкою та Макаровим. У складі окупаційних військ був солдат 64-ї мотострілецької бригади Даниїл Фролкін.

Він разом з іншими окупантами викрав у місцевої жительки Тетяни мобільний телефон, який вона знайшла вже після деокупації. Фролкін певний час користувався цим телефоном: робив селфі зі зброєю та спільні фото з іншими військовими на подвір’ї одного з будинків. Перед відступом із села він видалив фото й залишив телефон.

Коли Тетяна знайшла свій телефон, на ньому не було жодних фото. Але за декілька тижнів родині вдалося відновити видалені файли й знайти знімки з обличчям Фролкіна та інших окупантів. Ці фотографії допомогли у розслідуванні воєнних злочинів.

Так, місцевий житель Василь Царик, який став свідком убивства односельця, впізнав обличчя окупанта. Він підтвердив, що саме Фролкін вистрілив у голову чоловіку, коли той стояв на колінах. Убитим виявився Ігор Єрмаков, якого росіяни забрали 2 березня. До 4 березня родина не мала інформації про те, що сталося з чоловіком. Згодом росіяни сказали дружині, що вбили її чоловіка, бо на його телефоні було багато інформації, зокрема про переміщення ворожої техніки.

Журналісти з’ясували, що Фролкін народився в багатодітній родині в містечку Рубцовськ у Сибіру. Після закінчення школи навчався в коледжі, а потім його призвали до російської армії. У 2020-му він підписав контракт і почав служити в 64-й бригаді. Журналісти вказують, що Фролкін, схоже, досі живий. Востаннє він заходив у соцмережі на початку липня.

На початку червня Офіс генпрокурора оголосив підозру Фролкіну в порушенні законів та звичаїв війни. Крім убивства цивільного, він, погрожуючи зброєю, вкрав автівку в іншого місцевого. Також росіянин викрав у ветерана Другої світової війни генератор, радянські та українські медалі.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter