Поліція в Криму декілька разів зупиняла учасників пробігу до Дня кримськотатарського прапора

Дата: 27 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Російські силовики в Криму декілька раз зупиняли учасників автопробігу до Дня кримськотатарського прапора, який відзначали напередодні 26 червня. 

Про це повідомляє “Крим.Реалії”.

Триденний марафон, який проводили активісти на півострові, мав завершитись у Феодосії. Проте під час пробігу на дорозі Джанкой – Сімферополь співробітники російської поліції чотири рази за годину зупинили учасників акції. 

“Перші три рази учасників акції зупиняли співробітники російської ДПС для перевірки документів, не висуваючи звинувачень у будь-якому правопорушенні. Учетверте співробітники поліції перевірили в учасників акції документи, щоб переконатись у відсутності правопорушень. Водночас співробітники поліції проводили оперативну зйомку того, що відбувається”, – повідомляють свідки подій. 

У межах автопробігу в Криму активісти також тимчасово замінювали таблички з назвами населених пунктів російською мовою та кріпили історичні назви кримськотатарською.

ДОВІДКА. В Україні відзначати День кримськотатарського прапора почали у квітні 2010 року, проте вперше прапор затвердили у 1917 році під час Курултаю. Сам прапор є полотнищем блакитного кольору з жовтим гербом (тамгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір, як зазначають історики, традиційний колір тюркських народів, який використовувався ще на стягах Кримського ханства.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter