На Кіровоградщині поліція вже восьмий місяць не опитує свідків у справі про побиття еко-активіста

Дата: 10 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Поліція у Світловодську на Кіровоградщині затягує розслідування двох кримінальних справ про побиття еко-активіста Михайла Берчука. Невідомі жорстоко побили його 10 жовтня 2016 року та 14 березня цього року.

Про це Центру інформації про права людини розповів сам активіст, який виступає проти забруднення довкілля у селищі Власівка двома підприємствами.

10 жовтня двоє невідомих побили його руками та ногами, пирснувши в обличчя з газового балончика. У цій справі Нацполіція вже восьмий місяць не опитує свідків злочину.

“Раз у місяць слідчий Сергій Шептенко пише звернення до начальника поліції надати йому групу для опитування свідків. Але це не виконується”, – каже Михайло Берчук.

Вдруге чоловіка дерев’яними битами побили о 10 ранку 14 березня 2017 року. Нейрохірург робив трепанацію, аби витягти з-під черепа кісткові осколки.

“Це більше було схоже на акт залякування не лише мене, а й безпосередньо активістів та населення. Це було зроблено нахабно на очах свідків, які стояли поряд зі мною. Нейрохірург дивувався, як я взагалі вижив після таких травм”, – розповідає він.

За його словами, зловмисники після побиття втекли на машині, яку зафіксували камери спостереження багатьох об’єктів у селищі. Та слідчі кажуть, що такого автомобіля, мовляв, не існує.

“Я проводив самостійно розслідування. Це авто є, і воно зареєстровано в Кіровоградській області”, – каже еко-активіст.

Своє друге побиття він пов’язує із його активною участю у громадських слуханнях стосовно роботи нового заводу для переробки сої.

Прес-служба Головного управління Нацполіції у Кіровоградській області відмовилася коментувати будь-що зі справи Михайла Берчука. Натомість очільниця прес-служби Віталіна Бевзенко закликала адресувати свої запитання Управлінню забезпечення прав людини Нацполіції. Його представник Микола Сульжук заявив, що департамент розпочне перевірку порушення прав потерпілого, як тільки він звернеться із офіційною заявою.

Михайло Берчук не має адвоката. За його словами, місцеві захисники вимагають таку суму, яку він не може собі дозволити. А безоплатною правовою допомогою не може скористатись, бо сукупний дохід його родини не дає права скористатись такою допомогою. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter