Миколаїв та область зазнали масованого ракетного обстрілу

Дата: 17 Липня 2022
A+ A- Підписатися

У ніч проти 17 липня Миколаїв і населені пункти Миколаївської області зазнали масованого ракетного обстрілу ворога.

Про це повідомили голова Миколаївської ОВА Віталій Кім і міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич.

Джерело: Головне управління ДСНС України у Миколаївській області

Кім уточнив, що росіяни обстріляли села Шевченкове, Зоря, Новоруське Шевченківської громади. У Шевченковому внаслідок обстрілів три людини загинули та три зазнали поранень. У інших населених пунктах є влучання в житлові будинки, виникли пожежі та руйнування.

Масованого обстрілу зазнало село Лимани Галицинівської громади: пошкоджено житлові будинки та господарські будівлі. Постраждалих немає.

У Баштанському районі окупанти обстріляли Широківську громаду. Одна жінка загинула, зруйновано житловий будинок. Водночас влучання були по сільськогосподарських будівлях, корівниках та поза межами населеного пункту.

Увечері 16 липня обстрілів зазнала Інгульська громада, внаслідок влучань горіли поля. Інформація щодо пошкоджень та постраждалих уточнюється. Попередньо — жертв немає.

У той самий час росіяни обстріляли село Володимирівка Володимирівської громади. Ракети влучили поза межами населеного пункту, за попередньою інформацією постраждалих та пошкоджень немає.

Також Кім наголосив, що продовжуються обстріли сіл по лінії розмежування в Березнегуватській громаді. Інформація щодо постраждалих і пошкоджень уточнюється.

 

Водночас міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич повідомив, що в ніч на 17 липня російські окупанти обстріляли об’єкти промисловості та інфраструктури у місті. Внаслідок ударів сталися руйнування будівель та пожежі.

Станом на 9:00 усі осередки горінь ліквідовано. На одному з об’єктів проводиться розбір завалів, розповіли в ГУ ДСНС у Миколаївській області.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.

Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter