“Кожен день у СІЗО – це повільна смерть”: Бекіров знову перестав вставати з ліжка

Дата: 14 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Важкохворий кримський активіст Едем Бекіров, якого незаконно утримують у СІЗО Сімферополя з кінця минулого року, перестав вставати з ліжка через защемлення нерва в спині. 

Про це на своїй сторінці у фейсбуку повідомила його донька Елеонора Бекірова.

Бекірова припускає, що защемлення спровокувало останнє засідання суду, на якому чоловіку подовжили термін тримання під вартою. 

“Він 11 годин перебував під конвоєм без їжі і води. Таке ставлення не можна назвати інакше як тортурами. Кожне вивезення в автозаку, який не пристосований для перевезення інвалідів, – це удар по його здоров’ю, яке щодня погіршується в умовах СІЗО”, – написала вона. 

Донька політв’язня повідомила, що рідні вже передали Бекірову ліки, але назвала такі дії лише ситуативним вирішенням проблеми: 

“У Криму йому не забезпечують відповідного медичного догляду і не допускають незалежних лікарів. Батько не може самостійно пересуватися, лягати спати, ходити в туалет, відчуває нестерпний біль під час транспортування в автозаку. Кожен день у СІЗО – це повільна смерть мого батька. Кожен виїзд в автозаку і судовий процес – це тортури”.

Наразі рідні активіста звернулися до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової з проханням допомогти, а також до президента Володимира Зеленського. 

Як відомо, нещодавно Бекірову продовжили строк тримання під вартою до жовтня. Про критичний стан здоров’я активіста, який має першу групу інвалідності, вже неодноразово розповідали його захисники та родичі: за п’ять місяців, проведених у СІЗО, в нього почали з’являтися виразки на ногах, мучать судоми, а інсулін в ізоляторі йому колють тричі на день. Наприкінці травня чоловіку різко стало погано: він почав кашляти кров’ю та задихатись.

ДОВІДКА. Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова російські силовики затримали на в’їзді до Криму вранці 12 грудня минулого року. Він прямував до півострова для відвідування 78-річної матері та родичів. Пізніше його доставили в будівлю ФСБ Росії в Сімферополі. Бекірову закидають розповсюдження і транспортування більш ніж 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter