Поліція втретє закрила справу про напад на харківського активіста Лісічкіна, не знайшовши складу злочину

Дата: 05 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Слідчий Холодногірського райвідділу ГУНП України в Харківській області закрив кримінальне провадження щодо побиття у вересні 2017 року члена правління громадської організації “Харківський антикорупційний центр” Євгена Лісічкіна у зв’язку з відсутністю складу злочину.  

Про це повідомив сам Лісічкін на своїй сторінці у Фейсбуці, додавши, що це вже втретє поліція закриває провадження в його справі.

 

Попереднє закриття справи через “невстановлення достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанні можливості їх отримати” Лісічкін оскаржив на початку жовтня. 

25 жовтня Ленінський райсуд задовольнив нашу скаргу на закриття вдруге кримінального провадження. Райвідділ дуже образився, що ми оскаржували постанову про закриття справи. <…> Але нам пообіцяли написати наступну постанову про закриття провадження вже в іншому дусі. Саме тут у поліції слова з ділом не розійшлися”, написав активіст. 

За його словами, в період з 25 жовтня до 26 листопада, коли справу втретє закрили, жодних слідчих дій не проводилося.

“Почекали місяць і показово ще раз закрили справу. Ще і зробивши висновки, спираючись тільки на свідчення нападників. Ось так працює поліція. Відомі всі факти, відомі фігуранти, але треба працювати. А працювати не хочеться”, – додав він. 

Так, його також обурило формулювання, яким у поліції пояснили закриття справи,  з “відсутністю складу злочину”.

“Саме я, на думку поліції, створив та спланував такі умови, щоб спровокувати обох нападників вчинити злочин, який в іншому випадку не було б вчинено. Нападники взагалі ні при чому. Саме так написали вже в третій постанові про закриття провадження щодо нападу на мене”, потрактував постанову Лісічкін.

Нагадаємо, 18 вересня 2017 року двоє невідомих побили Євгена Лісічкіна, коли він ішов до антикорупційного центру. Активіст пов’язує напад виключно зі своєю громадською діяльністю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter