Генеральна Асамблея ООН призупинила участь Росії у Раді з прав людини

Дата: 07 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Генеральна Асамблея ООН ухвалили резолюцію щодо призупинки участі Росії у Раді з прав людини через розв’язану нею війну в України.

Про це у твіттері повідомив очільник МЗС України Дмитро Кулеба. 

“Воєнним злочинцям не місце в органах ООН, мета яких – захист прав людини”, – написав Кулеба. Він подякував усім, хто підтримав відповідну резолюцію Генасамблеї, та виступив на правильному боці в історії.

Резолюцію підтримали 93 країни, 24 виступили проти, 58 утрималися. 

У відповідь на голосування за резолюцію представник РФ заявив, що Росія прийняла рішення “достроково припинити членство в Раді ООН з прав людини”. Він додав, що країна “не збирається відступати від міжнародних зобов’язань у правозахисній сфері”.

“Добитися зупинки повноважень РФ в Раді ООН з прав людини було складніше, ніж проштовхнути попередні дві резолюції – проти російського вторгнення в Україну або гуманітарну резолюцію (за які раніше проголосували безпрецедентно багато – 141 і 140 країн), бо частина країн – особливо Африка, Азія, Латинська Америка – і досі виступають за “мультилатералізм” та “дипломатичний діалог із росією”. Рашистська дипломатія ж у своєму звичному стилі – шантажувала і розсилала погрозливі листи іншим країнам, особливо латиноамериканським”, – написала у своєму фейсбуку Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA.

Правозахисниця нагадала, що єдиний попередній випадок припинення членства держави в РПЛ ООН був щодо Лівії – у 2011 році після масового розгону там протестів проти Муаммара Каддафі.
 
Водночас, зазачила Печончик, призупинення повноважень РФ в Раді ООН з прав людини не впливає на загальне членство Росії в ООН, а також на її постійне місце (і, отже, право вето) в Раді Безпеки ООН.
 
“Це також не впливає на можливість Росії співпрацювати з Радою з прав людини, брати участь у дебатах тощо. Вигнання РФ з цього органу автоматично не зупинить війну, але є ще одним кроком її міжнародної ізоляції, послаблення її впливу і знекровлення рашистської дипломатії”, – підсумувала правозахисниця. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter