Бороди та ніяких відеокамер у лазнях: змінилися правила поведінки в колоніях та в’язницях
Міністерство юстиції України розробило нові правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які дозволяють ув’язненим носити бороди, курити в карцерах та спілкуватися безпосередньо з адміністрацією.
Про це повідомляє “Україна без тортур”.
Нові правила розробляли у відповідності до вимог міжнародних правових актів з питань дотримання прав людини.
Чиновники розширили список послуг, якими можуть користуватися засуджені. Тепер ув’язненим дозволять ремонт побутових текстильних виробів, електропобутової техніки та інших побутових приладів, брати участь у трудовій діяльності та звертатися безпосередньо до адміністрації установи з проханням щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання чи щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.
За словами заступника міністра юстиції Дениса Чернишова, у новій редакції Правил внутрішнього розпорядку чітко визначено, що засуджені не мають підлягати жорстокому, нелюдському або такому, що принижує їхню гідність, поводженню.
Із заборон виключено паління в дисциплінарних ізоляторах, карцерах, приміщеннях камерного типу та одиночних камерах. Також людям дозволили сидіти на спальних місцях у непередбачений для сну час та змінили деякі норми щодо листування: перегляд кореспонденції, яку надсилають засуджені, можуть здійснювати тільки після письмового дозволу начальника установи з обов’язковим встановленням строку перегляду кореспонденції.
“При отриманні кореспонденції від засудженого, яку він адресує Омбудсману та його представникам, Європейському суду з прав людини, суду, а також іншим відповідним органам міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, уповноваженим особам таких міжнародних організацій, прокурору, захиснику у кримінальному провадженні адміністрація установи виконання покарань видає йому талон-підтвердження”, – йдеться в повідомлені.
Якщо ув’язнений(а) не порушував правила, то адміністрація має дозволяти короткочасні побачення без розмежувального скла та переговорного пристрою. Також тривалість телефонних дзвінків можуть збільшити для тих, у кого на це є виняткові особисті обставини – смерть або тяжка хвороба близького родича, що загрожує життю хворого, стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім’ї.
Нововведення торкнуться й чоловіків, які носять бороди. Тепер їм дозволять відпускати волосся на обличчі, але тільки якщо вони відповідають умовам гігієни.
“Також заборонено встановлювати відеокамери у камерах, в яких проводяться медичні обстеження засуджених, особистий обшук з роздяганням, жилих кімнатах тривалих побачень, а також у лазнях, роздягальнях, душових та туалетних кімнатах; введено поняття “кайданки” замість наручників та закріплено, що їх застосування більше ніж 2 години безперервного використання або без послаблення їх тиску заборонено; виключено із переліку спеціальних засобів пластиковий кийок типу “тонфа”, – додали у Мін’юсті.