Amnesty International вимагає звільнити журналіста Коцабу

Дата: 10 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Українського журналіста Руслана Коцабу, якого було заарештовано за підозрою у державній зраді за публікацію відеоролика з критикою мобілізації, потрібно негайно звільнити.

Про це йдеться у заяві Amnesty International на офіційному сайті організації.

До позиції Руслана Коцаби можна відноситись по-різному. Але заарештовуючи його за висловлювання громадянської позиції, українська влада порушує основоположне право людини на вираження думок, яке українці відстоювали на Майдані“, — сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні.

Правозахисники нагадують, що журналіста затримали у Івано-Франківську за підозрою у державні зраді та у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Це сталося після того, як він оприлюднив відеоролик, у якому назвав конфлікт на Донбасі братовбивчою громадянською війною та висловив негативне ставлення до мобілізації. Наступного дня після затримання судом було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Також в організації нагадали, що 8 лютого у Маріуполі противники мобілізації планувати вийти на мирний протест. За день до цього радник міністра внутрішніх справ та народний депутат Антон Геращенко попередив, що кожного, хто виступить публічно проти мобілізації, буде затримано на кілька годин для встановлення особи та відпущено після дактилоскопії та фотографування. Amnesty International вважає цю заяву явним порушенням права на свободу слова та зборів.

Раніше Незалежна медіа-профспілка України оприлюднила заяву, у якій зазначила, що докази провини івано-франківського журналіста Руслана Коцаби є недостатніми. У медіа-профспілці вважають, що, враховуючи, за якими статтями звинувачується Руслан Коцаба, обрання іншого запобіжного заходу було неможливим за законодавством, отже взяття під варту за формальними ознаками було правомірним. Але при цьому відсутні докази того, що Коцаба отримував завдання на проведення інформаційно-підривної діяльності в Україні, та не доведено наявність умислу у його діях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter