Співавторка закону про люстрацію заявляє, що призначення Богдана головою АП порушує закон

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Призначення Володимиром Зеленським головою Адміністрації президента Андрія Богдана порушує закон “Про очищення влади”.

Про це повідомила “Радіо Свобода” екс-очільниця департаменту з питань люстрації в Міністерстві юстиції Тетяна Козаченко

Вона зазначає, що Богдан, який працював в уряді Миколи Азарова та обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів Віктора Януковича, мав пройти люстраційну перевірку. А вже після цього новообраному президенту мали донести інформацію, що кандидат на посаду не відповідає критеріям. 

“І тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо – то він умисно порушив закон. Чи, якщо йому невідомо, – ставити питання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності у тому числі указів президента або їхню відміну. На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку – через суд – щодо скасування указу президента”, – зазначає Козаченко. 

За словами Козаченко, незважаючи на те, що працівники Адміністрації президента не є держслужбовцями, перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, чітко прописано в статті 2 закону “Про очищення влади”. У переліку є й посада голови Адміністрації очільника держави. 

Зі свого боку сам Андрій Богдан уже встиг заявити, що вважає свою люстрацію несправедливою. 

“Я потрапив під закон про люстрацію абсолютно несправедливо. Я закрив одну корупційну схему, яка виводила 2 млрд грн на рік при всіх владах, і автор цієї схеми при Міністерстві юстиції в реєстрах був один з авторів закону про люстрацію. І так сталося, наші попередники ухвалювали цей закон, що саме голова Адміністрації президента і його заступники виведені з-під державної служби. І якщо я можу обіймати якусь посаду на території України, це або голова АП, або заступники, тому в цьому немає ніякого порушення ні норм моралі, ні норм закону”,сказав він в ефірі “112-Україна”.

Як відомо, низка народних депутатів планує подати звернення в Конституційний Суд щодо визнання незаконним указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, якій він видав 21 травня. У документі підставою для розпуску парламенту назвали відсутність коаліції протягом місяця.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter