Парламентський комітет з прав людини створив підкомітети та обрав їхніх голів

Дата: 05 Вересня 2019
A+ A- Підписатися
Парламентський комітет з прав людини створив підкомітети та обрав їхніх голів.
 
Як повідомляє сторінка комітету, перше засідання відбулося 4 вересня.
 
Повна назва нового комітету – Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України. Його очолив Дмитро Лубінець. Заступник голови – Неллі Яковлєва, секретар комітету – Рустем Умєров. 
 
Загальна декларація з прав людини говорить, що усі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах. Усі люди рівні перед законом і мають право без будь-якої різниці на рівний захист. На цих принципах ми будуватимемо свою роботу”, – так розпочав засідання голова комітету Віктор Лубінець.
 
Очільник комітету запропонував під час засідання, аби правами національних меншин опікувався в Україні спеціально створений Уповноважений.

“В Україні вже немає Міністерства культури України, у складі якого був Департамент у справах релігій та національностей. Єдиний орган, який лишився – це ми з вами, тому ми маємо обговорити питання звернення до Кабінету Міністрів України, щоб з’явився інститут Уповноваженого з прав національних меншин”, – сказав Лубінець.

Також він попросив, щоб члени комітету долучились до контролю за виконанням Плану дій Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року і взяли участь у розробці нового документу, після закінчення терміну дії.

Члени комітету, зокрема, створили шість підкомітетів та обрали їхніх голів, а саме:
  • підкомітет з питань прав людини очолюватиме  Тарас Тарасенко з партії “Слуга народу”;
  • з питань етнополітики, прав корінних народів та національних меншин України – Ахтем Чийгоз (“Європейська солідарність”);
  • з питань міграційної політики та громадянства – Вадим Рабінович, партія “Опозиційна платформа – За життя”;
  • з питань ґендерної рівності і недискримінації – Неллі Яковлєва з партії “Слуга народу”;
  • з питань прав і свобод осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України та внутрішньо переміщених  осіб – Олексій Кузнецов від партії “Слуга народу”;
  • з питань тимчасово окупованих територій України, голова – Костянтин Касай

Віктор Медведчук підняв питання Постанови про невідкладні заходи, пов’язаних з виконанням Мінських угод та мирних переговорів. Цей документ стосується закону про амністію, введення в дію закону про особливий статус Донбасу, змін до Конституції та виборів на непідконтрольних уряду України територіях.

Зареєстровану Опозиційною платфомою “За життя” постанову має розглянути Комітет з питань оборони. Комітет з прав людини за ініціативи Віктора Медведчука проголосував за звернення до своїх колег з тим, щоб комітет з прав людини був головним при розгляді цієї постанови.

Окрім цього, комітет також одноголосно проголосував за звернення до уряду, аби той розпочав роботу комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
 
Під час засідання Вадим Рабінович обурювався зауваженням голови комітету, що робоча мова Верховної Ради – українська. 
 

18–19 жовтня комітет з прав людини проведе виїзне засідання на Донеччині, а 20–21 на Луганщині. 
 
На засіданні були присутні такі члени комітету: Дмитро Лубінець (депутатська група “За майбутнє”), Максим Ткаченко (“Слуга народу”), Руслан Горбенко (“Слуга народу”), Неллі Яковлєва (“Слуга народу”), Рустем Умєров (партія “Голос”), Юрій Бойко (“Опозиційна платформа – За життя”), Мустафа Джемілєв, Костянтин Касай (“Слуга народу”), Олексій Кузнецов,  Віктор Медведчук (“Опозиційна платформа – За життя”), Вадим Рабінович, Тарас Тарасенко та Ахтем Чийгоз.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter