Журналістам в Україні продовжує загрожувати насильство – Freedom House

Дата: 04 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Журналісти в Україні продовжують перебувати під загрозою насильства та залякування.

Таких висновків дійшли експерти міжнародної правозахисної організації Freedom House у своєму новому звіті “Свобода у світі – 2019”.

Експерти нагадали, що, за даними ІМІ, із січня по листопад минулого року в Україні стався 201 випадок порушення свободи медіа. Зокрема, 28 випадків стосувалися побиття або нападів на журналістів, а 27 – погроз та залякувань.

“Українські суди та правоохоронні органи іноді не здатні захистити права журналістів”, – констатують у Freedom House, згадуючи історію з отриманням ГПУ доступу до інформації з телефону журналістки-розслідувачки Наталії Седлецької.

Експерти наголошують, що український медіапростір демонструє суттєвий плюралізм та нерідко критику влади, проте є й деякі перешкоди:

“Бізнес-магнати з різними політичними інтересами володіють значною кількістю ЗМІ та чинять вплив на них, використовуючи їх як інструмент для просування власних інтересів”.

Правозахисники згадали про проблеми, які виникли у деяких медіа, через так званий “мовний закон” та заборони російськомовного культурного продукту, які ухвалювали чиновники в низці областей:

“Минулого року англомовна газета Kyiv Post попередила, що вона та інші ЗМІ можуть бути змушені закритися через запропонований законопроект, згідно з яким усі медіа мають випускати українські версії всіх повідомлень та інших матеріалів”.

Також згадали у Freedom House про ситуацію зі свободою слова на окупованих територіях:

“Медійне середовище на підконтрольних сепаратистам територіях Донбасу відзначається значними порушеннями свободи преси, включно з цензурою з боку де-факто органів влади. У Криму свободу ЗМІ значно обмежено. На додаток до решти обмежувального російського законодавства положення кримінального кодексу передбачає до п’яти років ув’язнення за публічні заклики до діяльності, спрямованої проти територіальної цілісності Росії, що трактується як заборона висловлювань проти анексії, зокрема й у медіа. Журналісти в Криму перебувають під загрозою переслідувань, арештів та ув’язнення за виконання своєї роботи”.

Нагадаємо, що нещодавно в Києві напали на знімальну групу “Стоп корупції”, яка фільмувала процес незаконного видобутку піску на Видубичах. Нападники побили журналістів та погрожували їм смертю. Пізніше підозрюваних у нападі відпустили під домашній арешт. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: