“Життя там – щоденна боротьба за виживання”: в ООН розповіли про будні людей у КНДР

Дата: 29 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Влада КНДР не дозволяє громадянам країни реалізувати свої базові потреби та фактично змушує платити хабарі, щоб вижити. 

Про це розповіли експерти ООН, які підготували звіт щодо ситуації в одній з найзакритіших країн світу, повідомляє “Голос Америки”.

Звіт ООН базується на свідченнях 214 осіб, які змогли втекти з КНДР у 2017 та 2018 роках. 

“Для мешканців Північної Кореї життя – це щоденна боротьба за виживання в “порочному колі позбавлень, корупції та репресій”. Право на їжу, охорону здоров’я, прихисток, роботу, свободу пересування і волю є універсальними і невід’ємними, однак у Північній Кореї вони здебільшого залежать від здатності осіб давати хабарі державним посадовцям”, – йдеться у звіті. 

Зазначається, що робота, яку надає держава, не дозволяє навіть виживати в країні, а тому громадяни намагаються продавати деякі товари, що, зі свого боку, призводить до затримань та арештів. Також у КНДР заборонено пересуватися країною без дозволу, а тому загроза арешту дозволяє держслужбовцям вимагати хабарі у звичайних людей. 

“Наш звіт є яскравою ілюстрацією того, наскільки важливо, щоб уряд вирішував основні проблеми прав людини. Тільки тоді вроджена корупція, що превалює в усіх аспектах життя, може бути ефективно подолана”, – зазначив Мішель Башелє, Комісіонер ООН з питань прав людини.

Зі свого боку уряд КНДР уже виступив із заявою, де заперечив висновки звіту і назвав його “політично вмотивованим”.

Як відомо, минулого року понад 50 жінок, які втекли від режиму КНДР, розповіли, що в країні процвітає сексуальне насильство. Жертви таких злочинів зазначали, що кривдниками зазвичай є чиновники, тюремні наглядачі, слідчі, поліцейські, прокурори і солдати, які можуть дозволити собі все, що захочуть, щодо жінок. За словами жертв, брутально торкатися їх на вулицях у Північній Кореї вважається нормальним явищем.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: