Жінки в Україні заробляють вже на 20% менше, ніж чоловіки — віце-прем’єр розказав про позитивні зміни

Дата: 23 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

В Україні середньомісячна зарплата жінок становить 80% середньомісячної зарплати чоловіків.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, виступаючи на першому Українському Жіночому Конгресі, передає “Урядовий портал”.

“На сьогодні, перше півріччя 2017 року показало нам, що середньомісячна зарплата жінок становить лише 80% середньомісячної зарплати чоловіків. Безумовно, ми бачимо певне покращення ситуації порівняно з попередніми роками, коли цей відсоток становив 70 і менше, але очевидно, що нам є над чим працювати”, – сказав він.

Розенко пов’язує цей підйом із зростанням мінімальної зарплати.

“Цей поки що невеличкий підйом рівня середньої заробітної плати жінок я пов’язую зі зростанням мінімальної зарплати до 3 200 грн. Але очевидно, що цього недостатньо, адже ми чудово розуміємо, що питання оплати праці дуже тісно пов’язане в цілому із соціальним захистом родини, в тому числі із майбутнім пенсійним забезпеченням жінок”, – зазначив віце-прем’єр-міністр.

Розенко запевнив, що уряд працюватиме над збереженням та посиленням тенденцій до збільшення рівня заробітних плат жінок відповідно до показників чоловіків.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики у першому півріччі 2017 року середньомісячна зарплата чоловіків в Україні перевищила зарплату жінок на 26,6%.

Впродовж цього періоду в середньому штатний працівник-чоловік заробляв 7 779 гривень на місяць. Жінка – 6 243 гривні.

За даними Держстату, найвищі зарплати в Україні – в сфері фінансової і страхової діяльності.

Там чоловіки заробляють в середньому 16 469 гривень, а жінки – 10 846 гривень.

Найнижчі зарплати – у сфері тимчасового розміщення та організації харчування: у чоловіків – 5254 гривні, у жінок – 4736 гривень.

Дані наводяться без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції.

За результатами дослідження Програми розвитку ООН (UNDP), в Україні жінки переважно займають керівні посади лише в галузі освіти, в той час як чоловіки керують у транспорті, будівництві та сільському господарстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: