Заступник міністра інформполітики Попова подала у відставку через атаки на журналістів

Дата: 03 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова подала у відставку на знак протесту проти атак на журналістів та свободу слова і відсутності відповідної реакції на це.

Про це Попова написала на своїй сторінці у Facebook.

“Не згідна з атаками на журналістів та свободу слова з боку окремих політиків та політичних організацій. Не можу прийняти відсутність відповідної реакції на ці атаки. В знак протесту залишаю уряд і продовжу відстоювати, як громадянин та волонтер, ідеї Майдану, свободу та демократію. Я продовжу боротися за все, за що воюють наші патріоти на фронті”, – пише Тетяна.

Водночас у коментарі виданню “Детектор медіа”, Попова повідомила, що історія з її відставкою почалася ще у травні після скандалу з сайтом “Миротворець”.

“Журналісти почали отримувати погрози після публікацію сайтом Миротворець ідентифікаційних даних журналістів та частина журналістів написала відкритого листа. Погрози отримують майже всі журналісти розслідувачі. Історія з Шереметом взагалі жахає. Я вперше написала заяву ще в травні, але її не прийняли і ми домовилися з міністром, що я допрацюю до серпня. І я написала заяву 1.08“, – говорить Попова.

Вона також сказала, що залишиться працювати як волонтер за проектами: відновлення мовлення, інформаційна реінтеграції окупованих районів Донбасу та Луганщини, захист свободи слова та права журналістів.

Нагадаємо, 7 травня на сайті “Миротворець” були оприлюднені персональні данні близько 4 тисяч журналістів, які отримували так звану “акредитацію в ДНР”. При цьому сайт “Миротворець” звинувачував усіх цих журналістів у зраді і  співпраці із сепаратистами.

Крім українських журналістів були оприлюднені дані представників таких ЗМІ як CNN, AFP, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera.

Європейський Союз закликав українську владу прибрати опубліковані сайтом “Миротворець” особисті дані акредитованих журналістів.

Тетяна Попова разом з журналістами, які почали отримувати погрози, активно домагалася закриття сайту. Вона публікувала у своєму Facebook скани отриманих погроз.

Міністр інформполітики Юрій Стець звинуватив свою заступницю у самопіарі.

16 травня сайт “Миротворець” оголосив про своє закриття. Однак уже 19 травня оголосив про відновлення роботи.

А вже через кілька днів на сайті були опубліковані персональні дані журналістів, офіційно акредитованих для роботи на території РФ. Серед журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені, 4 українські журналісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: