Загибель активіста в Есхарі: адвокат отримав погрози від поліцейського. Коп каже, що його аккаунт зламали

Дата: 10 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Чугуївський правозахисник та адвокат Роман Ліхачов заявляє про погрози та публічні образи з боку начальника сектора кримінальної поліції Чугуївського райвідділу поліції Євгена Крайнюка у зв’язку зі справою про вбивство місцевого екоактивіста Миколи Бичка.

Про це голова громадської організації “Чугуївська правозахисна група” Ліхачов написав на своїй сторінці у Фейсбук, де оприлюднив скріншоти погроз і образ.

Погрози і образи з боку Крайнюка розміщені у відкритій групі Есхар у коментарях під постом Ліхачова. У пості Ліхачов розмістив відеосюжет про те, що Бичко нібито цікавився способами суїциду та магією.

“Те, що я казав на останніх зборах громади щодо того, як закриють справу: приберуть мене зі справи, а потім знайдуть в комп’ютері Миколи, що він цікавився самогубством. Тепер чекаємо закриття кримінальної справи”, – зазначає Ліхачов.

Під цим постом від імені Євгена Крайнюка розміщено багато брутальних коментарів. Зокрема, говорять Ліхачову “ти труп”, багато разів обзивають “лохом”, “дурнем” та нецензурною лайкою.

Ліхачов наводить кілька скріншотів із образами і закликає керівництво поліції дати цьому оцінку.

У свою чергу у подальших коментарях у групі та під постом Ліхачова Крайнюк заявляє, що він погроз і образ не писав і хтось інший отримав доступ до його аккаунта. Він також каже, що перереєструвався у мережі. Але немає ніяких ознак, що погрози і заперечення надходили з різних аккаунтів і що поліцейському довелось заводити новий аккаунт.

Нагадаємо, 23-річний Микола Бичко був громадським активістом та опікувався благоустроєм рідного селища Есхар Харківської області. 5-го червня 2018 року хлопця знайшли повішеним в лісі за 2 км від очисних споруд, розслідуванням корупційних схем та протизаконних дій навколо яких він займався.

Як заявив голова громадської організації “Чугуївська правозахисна група” Роман Лихачов, станом на 3 серпня не були проведені слідчі дії та експертиза, а також не допитані ключові свідки. Більше того, втрачено докази — спалено мотузку, на якій повісили активіста, та кору дерева, до якого вона була прив’язана.

Правозахисники та громадськість вимагали від правоохоронців припинити саботаж розслідування, а винних у затягуванні слідства й втраті доказів — притягнути до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter