Заарештованого в Україні узбецького журналіста Охунжонова відпустили з-під варти

Дата: 18 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Заарештований в Україні узбецький опозиційний журналіст Нарзулло Охунжонов вийшов сьогодні з-під варти.

Про це Центру інформації про права людини повідомив адвокат журналіста Олексій Федоров.

За його словами, утриманого з 25 вересня в СІЗО Охунжонова звільнили з під варти за рішенням прокуратури.

Водночас, адвокат поки що не коментує, чи виконуватиме Україна вимоги Узбекистану про екстрадицію журналіста.

Зараз Нарзулло Охунжонов приїхав на орендовану квартиру, де його чекала родина.

Нагадаємо, Солом’янський районний суд Києва 25 вересня заарештував на 40 діб журналіста з Узбекистану Нарзулло Охунжонова, який попросив притулку в Україні через загрозу політичних переслідувань на батьківщині.

Журналіст прибув до України 20 вересня з дружиною та п’ятьма дітьми.

Українська влада затримала Охунжонова за міжнародним ордером на арешт 20 вересня, коли він з сім’єю прибув до України з Туреччини. Узбекистан подав міжнародний ордер на Охунжонова за звинуваченням у шахрайстві.

До рішення суду  Охунжонов перебував в ізоляторі тимчасового утримання в Києві. Потім його перевели у СІЗО Києва і Київської області.

Перебування у СІЗО позначилося на здоров’ї Нарзулло Охунжонова. Його проблеми із зором значно посилилися: наразі він майже не бачить на одне око, і дедалі гірше бачить на інше. За словами координатора проекту “Без кордонів” Максима Буткевича, у СІЗО журналісту не надали відповідної медичної допомоги.

За інформацією Комітету із захисту журналістів, Охунжонов у своїх матеріалах критикував “авторитарну владу Узбекистану”, його статті публікуються в різних інтернет-виданнях, включаючи BBC.

Перед тим, як втекти до Туреччини в 2013 році, Охунжонов очолював відділ політики та освіти на радіостанції державної Узбецької телерадіокампанії. Через погіршення ситуації в сфері свободи преси під час невдалої спроби перевороту у 2016 році Охунджонов вирішив покинути Туреччину.

Призначений на 9 жовтня розгляд скарги на тримання під вартою Нарзулло Охунжонова в Апеляційному суді Києва не відбувся. Засідання було перенесено на 19 жовтня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter