За три роки дозволи на в’їзд до Криму отримали 106 іноземних журналістів – міграційна служба

Дата: 24 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

106 іноземних журналістів отримали спеціальні дозволи на в’їзд до Криму за період з 2015 року по перший квартал 2018 року.

Про це йдеться у відповіді Державної міграційної служби України на запит Центру інформації про права людини.

Згідно з інформацією відомства, у 2015 було видано 8 таких дозволів, у 2016 – 28, у 2017 – 47, а в першому кварталі 2018 року видано вже 23 дозволи.

У ДМС свідчать, що дозволи видавались у всіх випадках звернень без винятку.

Найбільше дозволів отримали журналісти з Російської Федерації (27), Великої Британії (12), Німеччини (10) та Польщі (9). Також за дозволами звернулись по 8 журналістів з Білорусі та Японії.

У кількості від одного до семи отримували дозволи журналісти з США, Австрії, Естонії, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Литви, Латвії, Чехії, Нідерландів, Франції та Швеції.

Отримання дозволу на в’їзд до Криму для іноземців визначено Порядком в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабміну №367 у червні 2015 року. Згідно з цим порядком, до Криму іноземці мають потрапляти лише через українські пункти пропуску, а дозвіл на це видає Державна міграційна служба (ДМС). Для отримання спеціального дозволу іноземні журналісти також повинні отримати лист-погодження від Міністерства інформаційної політики.

Раніше правозахисники закликали до спрощення процедури отримання дозволів на в’їзд до Криму для іноземних адвокатів, правозахисників, журналістів і представників моніторингових місій.

За словами голови правління Центру інформації про права людини Тетяни Печончик, чинна процедура не дає можливості подавати звернення про отримання спеціального дозволу для в’їзду до Криму з-за кордону, через дипломатичні представництва України, відсутня можливість для іноземців подавати документи іншою мовою, крім української, а також отримувати багаторазові дозволи для в’їзду до Криму.

Спрощення порядку доступу іноземних правозахисників та журналістів також є однією з рекомендацій, які Україна прийняла у березні 2018 року в рамках Універсального періодичного огляду Організації Об’єднаних Націй.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter