За 1,5 роки дозвіл на в’їзд до Криму отримали 70 іноземних журналістів – Мінінформ

Дата: 29 Березня 2017
A+ A- Підписатися

З 16 вересня 2015 року 70 іноземних журналістів пройшли процедуру отримання дозволу на в’їзд до Криму від України.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступниця міністра з інформаційної політики Еміне Джепар.

За її словами, отримання дозволу на в’їзд в Крим для іноземців визначено Порядком в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабміну № 367 від 4 червня 2015 року. Згідно з цим порядком, в Крим іноземці мають потрапляти через українські пункти пропуску, а дозвіл на це видає Державна міграційна служба (ДМС).

Водночас, порядок в’їзду для іноземних журналістів діє з 16 вересня 2015 року завдяки змінам до постанови. Статус журналіста фактично надає можливість пріоритетного та оперативного розгляду документів. Для ДМС погодження МІП є підставою саме для такого швидкого та пріоритетного розгляду.

“За цей час Міністерством погоджено в’їзд в АР Крим біля 70 іноземних журналістів, серед яких редакції BBC, Daily Telegraph, The Guardian, Times, Bild, Washington Post, Associated Press тощо. Деякі з них звертаються по кілька разів. Проблем на практиці процедури не виявлено”, – пише Джепар.

Вона розтлумачує, що процедура погодження в’їзду передбачає звернення із заявою до МІП, яка надсилається в електронній формі, а потім звернення до Державної міграційної служби, яка видає дозвіл. Для ДМС особиста присутність журналіста є принциповою для видачі дозволу згідно з законодавством.

За словами Джепар, в рамках співпраці МІП та ДМС, дозвіл на в’їзд журналістів оформлюється за кілька годин. Мінінформ надає абсолютно усю можливу консультативну підтримку журналістам, роз’яснює деталі механізму та в найкоротші строки погоджує в’їзд до АР Крим іноземних ЗМІ.

Особиста присутність журналіста в міністерстві не є обов’язковою, адже МІП може надіслати своє погодження у будь-який територіальний орган міграційної служби.

Джепар наголошує, що за весь час існування зазначеної процедури міністерство жодного разу не відмовило іноземному журналісту в погодженні в’їзду в АР Крим.

Разом з тим в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї допускаються тільки за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду (абз. 2 ч. 2 ст. 10 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України).

Заступниця міністра нагадує, що в’їзд в АР Крим повітряним чи морським транспортом є порушенням чинного законодавства України, що може призвести до заборони в’їзду в Україну.

Джепар також повідомила, що Мінінформполітики разом з МЗС та ДМС працюють над можливістю процедури, згідно якої посольства також зможуть надавати дозвіл на в’їзд в АРК іноземним журналістам. На разі ця пропозиція на стадії погодження.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter