З наступного тижня лікар не зможе прийняти вас без декларації: що робити?

Дата: 02 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Починаючи з другого тижня квітня, щоб скористатися гарантованим безоплатним пакетом медичних послуг на первинній ланці, пацієнт має підписати декларацію.

Про це повідомляє “Українська правда. Життя” з посиланням на роз’яснення Національної служби здоров’я України. 

Після початку медичної реформи в Україні почав працювати так званий принцип “гроші йдуть за пацієнтом”, і щоб перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяла оплата і за так званим зеленим списком (тобто за пацієнтів, які уклали декларацію), і за червоним (за тих, хто не обрав свого лікаря).

“Останнім часом спостерігається висока динаміка укладення декларацій, заклади демонструють високі показники. Наприклад, у Червонограді свого лікаря обрали вже 92% жителів, у Василькові – 86%. У Вінницькій області рівень укладення декларацій – 78%, в Сумській – 75%, у Хмельницькій – 73,8%.Тому вирішено припинити оплати за червоним списком з 1 квітня. Це має стати стимулом для переходу на нову, більш ефективну модель оплати. Мова не йде про економію коштів, а про їхнє ефективне використання“, – цитують чиновників з НСЗУ журналісти. 

У відомстві наголошують, що точкою входу в систему надання безоплатних медичних послуг є декларація про вибір лікаря, адже, якщо пацієнт не обрав лікаря, не уклав з ним декларацію, незрозуміло, куди мають піти кошти від держави.

Пацієнт, який не підписав декларацію, не залишиться без медичної допомоги. Якщо людина перебуватиме у невідкладному стані, тобто її життю та здоров’ю загрожуватиме небезпека або значна шкода, їй нададуть допомогу в кожному закладі первинної допомоги“, – заспокоїли людей у відомстві. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: