З ЄС вислали українку Людмилу Козловську: її чоловік є антиурядовим активістом у Польщі

Дата: 15 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

З ЄС до України депортували Людмилу Козловську. Її чоловік, правозахисник та голова ради фонду “Відкритий діалог” Бартош Крамек виступає в Польщі проти уряду.

Про це повідомила “Європейська правда”.

Козловська з чоловіком Бартошем Крамеком 

Козловська, яка є президентом фонду, прилетіла до Брюсселя, де знаходиться офіс “Відкритого діалогу” вночі 12 серпня. Там прикордонники повідомили українку про те, що Польща внесла її до Шенгенської інформаційної системи (SIS), яка дозволяє перевіряти людей, що перетинають кордон Шенгенської зони.  

“Я була однією з перших людей, які вийшли з літака. Я дала паспорт чиновнику, а він, коли перевірив його в системі, запитав, який я скоїла злочин. Я сказала, що жодного, а він: “То чому Польща вас шукає?” Я вже знала, про що йдеться. Я сказала, що я дружина громадського активіста і очікувала, що в кінці кінців мене депортують за його діяльність”, – розказала вона.

Польська влада не повідомляє про те, які відомості внесла до інформаційної системи. У свою чергу експерти кажуть, що йдеться про її нібито відносини з Росією.

Чоловік Козловської Бартош Крамек – відомий польський активіст та правозахисник, який виступає проти влади. У липні минулого року він опублікував на своїй сторінці у Facebook маніфест “Ми зможемо: скинемо уряд!”. Активіст закликав до громадянської непокори уряду партії PiS. Після цього активісти фонду “Відкритий діалог”, де Крамек є головою ради, почали відчувати тиск з боку влади: від окремих вищих посадових осіб звучали заклики до проведення необґрунтованих додаткових податкових перевірок і навіть до позбавлення її реєстрації в якості неприбуткової організації.

Бартош Крамек на акції протесту

Аналітики кажуть, що в системі  SIS разом з Козловською виявилися також активісти пролукашенківського Союзу поляків Білорусі, а сама справа нагадує події навколо Святослава Шеремета, одного із фігурантів так званого чорного списку українців, яким заборонено в’їзд до країни через “антипольські погляди”.

Рік тому українські правозахисники вже виступали із заявою щодо тиску на польських активістів.

“Нам дуже дивно читати ніяк не підтверджені доказами повідомлення в окремих урядових засобах масової інформації про нібито зв’язки Фундації “Відкритий діалог” із російськими спецслужбами. Виглядає на те, що такого роду публікації є помстою за активну позицію організації та її участь у масових громадських протестах у Польщі. Саме для цього, на нашу думку, була використана ганебна технологія маркування незгодних як “агентів Кремля”, – писали тоді вони. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: