З домашнім насильством в Україні допомагатимуть боротися сімейні радники: хто це та як вони працюють?

Дата: 23 Липня 2019
A+ A- Підписатися

З кінця минулого року в Україні за ініціативи Міністерства юстиції працюють так звані сімейні радники, що допомагають українцям боротися з домашнім насильством. 

Наразі ініціатива працює в декількох регіонах України, зокрема на Львівщині, Волині, Харківщині, Одещині та в Києві. 

Як зазначають у міністерстві, сімейні радники – це люди, які в минулому стикалися з проблемами домашнього насильства особисто. Спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади вони допомагають жертвам насилля отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.

“Мій шлях до участі в цьому проєкті розпочався ще п’ять років тому. Тоді під час розлучення я стикнулась із проблемами стягнення аліментів. Два роки я ходила по всіх судових інстанціях, виконавчих службах, вчила закони і не здавалась. Зрештою, завдяки закону “Чужих дітей не буває” я добилася стягнення всієї суми заборгованості по аліментах, сплати пені, вивозила дитину за кордон без перешкод з боку батька. За цей час до мене за порадами звертались і інші люди. Звичайно, я допомагала і консультувала, підказувала, куди краще звернутися”, – розповідає про свій досвід допомоги жертвам домашнього насильства сімейна радниця зі Львівщини Надія Філінська-Іваньо.

Працюють сімейні радники як волонтери, а їхня головна мета – встановлення зв’язку між потерпілими і відповідними співробітниками Мін’юсту та іншими органами державної влади, які мають вирішувати проблеми домашнього насильства. 

Як відомо, проведене дослідження з питань рівності між чоловіками та жінками в Україні показало, що понад вісім мільйонів українців мають знайомих жертв домашнього насильства. Найбільше від домашнього насильства потерпають жінки (83%), проте деякі з опитаних згадали, що серед їхніх знайомих, які стали жертвами насилля, були й чоловіки (2%).  

Із січня поточного року в Україні систематичне вчинення фізичного, психологічного чи економічного насильства щодо подружжя, або колишнього подружжя, або особи, з якою винний перебував чи перебуває в сімейних чи близьких стосунках, мешкає або мешкав разом, є злочином. За цей час українські суди ухвалили вже щонайменше п’ять вироків за домашнє насильство. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: