З Чечні виїхали 114 осіб, яких переслідували в межах кампанії проти геїв – Російська ЛГБТ-мережа

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

За останній рік Російська ЛГБТ-мережа допомогла виїхати за межі Чеченської республіки 114 геям і їхнім рідним, які стали жертвами переслідування місцевої влади через гомосексуальність.

Такі дані під час прес-конференції озвучив очільник організації Ігор Кочетков, передає “Нова газета”.

Акція на підтримку геїв Чечні у Нью-Йорку 14 жовтня 2017 року. Фото: Varlamov.ru

За його словами, з їх числа 41 особа пережила незаконне утримування і катування в так званих “тюрмах для геїв”. Ще 30 осіб – члени їхніх родин, яким загрожувала небезпека.

До будинків 14 чоловіків з погрозами та пропозиціями про співпрацю приходила місцева поліція. Ще 7 осіб зверталися на гарячу лінію ЛГБТ-мережі, коли силовики затримали їхніх знайомих.

Кочетков також розповів, що семеро осіб отримували погрози від своєї родини. Трьох з них, за інформацією ЛГБТ-мережі, вдалося викрасти родичам. Є дані про те, що одного з них вже немає серед живих.

Ще п’ятеро осіб після звернення на гарячу лінію відмовилися від допомоги організації. Правозахисники мають інформацію про те, що один з них помер.

Кочетков додав, що з січня до організації почала надходити інформація про те, що в “таємних тюрмах” почали утримувати лесбійок і трансґендерних жінок, які можуть переживати сексуальне насильство.

Російська ЛГБТ-мережа вже отримала звернення 12 жінок, які розповіли про погрози та насильство з боку родичів.

Нагадаємо, про масові затримання, катування та вбивства геїв у Чечні стало відомо у квітні 2017 року. Голова республіки Рамзан Кадиров заперечував арешти гомосексуалів, а інформацію в ЗМІ називав “провокацією”. Прес-секретар Кадирова Альві Карімов заявляв, що “в Чечні у чоловіків тільки одна орієнтація, і про її результативність свідчить найвищий у країні рівень народжуваності”.

Наразі в ЗМІ є інформація про щонайменше чотири “тюрми для геїв” на території Чечні. Затримані перебували в будівлях, що належать правоохоронним органам та Росгвардії. Чоловіки, яким вдалося вийти з “таємних тюрем”, розповідали, що силовиків цікавили лише імена інших гомосексуалів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: