Вперше в історії США транґендерна жінка виграла праймеріз за пост губернатора: хто така Крістін Холлквіст?

Дата: 16 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

62-річна Крістін Холлквіст стала офіційним кандидатом на пост губернатора штату Вермонт від Демократичної партії США, вигравши праймеріз та ставши першим трансґендером, якому це вдалось.

Історію жінки розповіли у The New York Times.

Крістін народилась у 1956 році, але до 2016 року її звали Дейв. У минулому вона мала дружину, трьох дітей та успішну кар’єру: з кінця 90-х працювала інженером в енергетичній компанії Vermont Electric Coop, у 2000 році стала менеджером, а з 2005 року – генеральним директором.

“Під її керівництвом компанія, в якій працювали 107 осіб, стала одним з лідерів у країні за часткою енергії з відновлюваних джерел”, – розповідають медіа.

У 2016 році Крістін зробила камінг-аут та почала вживати гормональну терапію. Вже через рік жінка вирішила піти в політику. За словами кандидатки на пост губернатора Вермонту, на це її підштовхнула перемога Дональда Трампа та відчуття, що прийшов час щось змінювати.

“Причина, з якої я тут, – це те, що трапилось у 2016 році. З фізики ми знаємо, що будь-яка дія викликає протидію. Ось я і є протидія на 2016 рік”, говорить вона.

Спочатку жінка ходила на мітинги, але потім вирішила серйозно працювати над політичною кампанією, яка орієнтована на соціальні потреби та вирішення екологічних проблем.

За даними американських медіа, Крістін не перша трансґендер, яка має підтримку у Демократичній партії США.

“Рух, у межах якого демократи висувають представників різних меншин, отримав назву “блакитна хвиля”. Таким чином прихильники партії відповідають на ксенофобію, що посилилася в американському суспільстві, і спірну, з їхньої точку зору, внутрішню політику Дональда Трампа”, – зауважують вони.

Всього демократи висували 43 таких учасники, але кандидатом у губернатори стала тільки Холлквіст.

З перемогою її встиг привітати сенатор від штату Вермонт, колишній кандидат у президенти США, який боровся з Хілларі Клінтон за висунення від демократів, Берні Сандерс.

Згідно з останніми опитуваннями, Крістін має таку ж підтримку, як і її суперник від Республіканської партії. При цьому більше половини опитаних жителів штату досі не чули про неї, а тому деякі експерти пророкують їй хороші шанси на перемогу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter