Воєнний стан у дії: в Україну не пускатимуть росіян-чоловіків 16–60 років, але робитимуть винятки

Дата: 30 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Україна на час воєнного стану не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

Про це повідомляє прес-служба президента з посиланням на голову Державної прикордонної служби України Петра Цигикала.

Винятком, за словами чиновника, буде здійснення гуманітарної місії, як-от прибуття на похорон.

“Обмежено в’їзд іноземців – перш за все громадян Російської Федерації. Здійснюється непропуск громадян Російської Федерації віком від 16 до 60 років, осіб чоловічої статі. Що стосується громадян України – ніяких обмежень не існує”, – пояснив Цигикало.

У свою чергу очільник держави запропонував посилити вимоги щодо реєстрації в областях, у яких введено воєнний стан, для громадян Російської Федерації.

Пізніше речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що вирішувати питання пропуску будуть безпосередньо на пункті пропуску, після співбесіди:

“Звісно, певним виключенням є ті особи, які мають дипломатичний статус в Україні або ж є обслуговуючим персоналом транспортних засобів. Крім того, ті, які мають документи на підтвердження постійного або тимчасового проживання на території України. І ті, які їдуть із поїздками гуманітарного характеру – це, можливо, смерть або хвороба близьких родичів. У кожному окремому випадку може прийматися окреме виключне рішення”.

Нагадаємо, Верховна Рада України запровадила воєнний стан в низці областей після обстрілу російськими військовими українських кораблів у Керченській протоці. 28 листопада президент Петро Порошенко підписав документ.

У зв’язку з введенням воєнного стану в 10 областях Україна запроваджує додаткові заходи із забезпечення охорони і оборони об’єктів інфраструктури та вводить особливий режим роботи залізничного транспорту.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: