Внесення до “стоп-листа” поки що не заважає роботі Кримської польової місії

Дата: 09 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Кримська польова місія з прав людини продовжує роботу на півострові незважаючи на внесення до російського “стоп-листа”, одноголосно схваленого Радою Федерації Росії.

Про це повідомила порталу “Крим. Реалії” заступник голови Кримської польової місії з прав людини (КПМ) Ольга Скрипник. За її словами, на даний час учасникам місії нічого не загрожує.

На даний час нам немає сенсу міняти якось нашу роботу. По-перше, ми нічого не порушуємо, ми навіть не є організацією, ми – ініціатива. У нас немає юридичного статусу і нам абсолютно неясно, як юридично нас можна внести (у список так званих “небажаних організацій” – ред.). У Кримської польової місії немає рахунків, немає печаток, немає реєстрації“, – зазначає Скрипник.

Саме внесення в “стоп-лист” не несе ніяких наслідків – перешкоди в роботі із захисту прав людини в Криму можуть з’явитися, якщо КПМ визнають “небажаної організацією”. Як зазначала раніше Ольга Скрипник, наслідками для учасників місії в Росії і анексованому Криму можуть стати штрафи і позбавлення волі на строк до 6 років.

Як пише ТАСС, голова КПМ, член Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Андрій Юров зазначає: “Поки не розумію, що означає для нас включення до цього “стоп-листа”. Ми не зможемо спрямовувати наші доповіді Еллі Памфиловій (Уповноваженому з прав людини в РФ – ред.) і Михайлу Федотову (главі РПЛ – ред.)? Тоді ми можемо назватися по-іншому, наприклад, Кримське товариство прав людини, це не важко, немає ж реєстрації ніякої“.

За даними РІА Новини, в міжнародній правозахисній організації Amnesty International вважають, що так званий “патріотичний стоп-лист”, який складається з 12 некомерційних організацій, завдасть шкоди громадянському суспільству Росії. Директор програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен назвав створення цього списку необґрунтованим і необов’язковим заходом, і зазначив, що “критерії, які будуть використовуватися російською владою для визначення “небажаних організацій”, є дуже розпливчастими, довільними і смутними”.

Нагадаємо, в “стоп-листі” також опинилися Світовий конгрес українців, Фонд Сороса, Freedom House, Національний фонд демократії та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: